fot. YouTube

Madlib i Mark Ronson nagrali EP-kę stworzoną z odgłosów recyklingu


15 grudnia 2022

Podziel się newsem:

Madlib i Mark Ronson we współpracy z Coca-Colą nagrali EP-kę stworzoną w całości z odgłosów powstałych w procesie recyklingu.

Wszystko może być muzyką

Dźwięki z życia codziennego, które były używane przez muzyków do tworzenia muzyki, niejednokrotnie zaskakiwały. Fakt ten postanowiła wykorzystać Coca-Cola w swojej najnowszej kampanii promującej recykling. Firma zaprosiła dwie absolutne legendy producenckie z nieco innych światów: Madliba i Marka Ronsona, by stworzyli wspólną EP-kę. Mieli oni przekształcić dźwięki powstające w procesie recyklingu plastikowych butelek. Dodatkowo fani mogą teraz skorzystać z tej samej biblioteki dźwięków, z której czerpali Ronson i Madlib, aby stworzyć własne utwory za pomocą „interaktywnej maszyny do robienia bitów”.

O tworzeniu EP-ki powstał również krótki film dokumentalny, którego gospodarzem jest raper MC Lyte. „Film wskazuje wyraźny związek między dziedzictwem i duchem samplowania muzyki a procesem recyklingu” – czytamy w komunikacie Coca-Coli. Sprawdzić EP-kę oraz spróbować swoich sił producenckich możecie pod tym linkiem. Poniżej znajdziecie wspomniany dokument z tworzenia projektu przez Madliba i Marka Ronsona.

Kampania Coca-Coli z Madlibem i Markiem Ronsonem

Producencka legenda

Na wskazanie wszystkich osiągnięć Madliba nie starczyłoby prawdopodobnie jednego tekstu, jednak niewymienienie jego zasług dla światowego rapu byłoby dużym zaniedbaniem. Jeden z najlepszych, a dla wielu najlepszy producent w historii, ma na swoim koncie przede wszystkim Madvillainy nagrane wspólnie z legendarnym MF Doomem. Ponadto w dużej mierze odpowiada za rozkwit kariery Freddiego Gibbsa, z którym wspólnie nagrał dwa projekty: Piñata i Bandana. Szczególnie ten pierwszy został wyjątkowo ciepło przyjęty przez fanów i krytyków. Co więcej, jako Quasimoto wydał projekt The Unseen, na którym oprócz produkcji odpowiada także za rap.

Madlib i Mark Ronson we współpracy z Coca-Colą nagrali EP-kę stworzoną w całości z odgłosów powstałych w procesie recyklingu. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →