Lollapalooza 2021, fot. Michael Hickey/Getty Images

Lollapalooza 2022: pracownica ochrony sfingowała groźbę masowej strzelaniny, by wyjść wcześniej z pracy


05 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

W zeszłym tygodniu w Chicago odbyła się kolejna edycja festiwalu Lollapalooza. Jak donoszą zagraniczne media, drugiego dnia imprezy organizatorzy otrzymali fałszywą groźbę masowej strzelaniny, którą wysłała… pracownica ochrony.

Jak (nie) wyjść szybciej z pracy? Poradnik ochroniarki Lollapaloozy

Między 28 a 31 lipca w Chicago miała miejsce Lollapalooza, jeden z największych festiwali muzycznych w Stanach Zjednoczonych. W piątek 29 lipca organizatorzy wydarzenia otrzymali wiadomość z groźbą masowej strzelaniny, która okazała się fałszywa. Jak donosi The Chicago Tribune, sprawczynią zamieszania jest osiemnastoletnia pracownica ochrony, która chciała wyjść wcześniej z pracy.

Zobacz: Hakerzy włamali się na youtube’owe konta największych gwiazd

Według prokuratury kobieta wysłała do swoich przełożonych anonimową wiadomość za pośrednictwem aplikacji TextNow, w której napisała:

Masowa strzelanina o 16:00, lokalizacja: Lollapalooza. Mamy 150 celów.

Po otrzymaniu wiadomości, przełożony ochroniarki przekazał informację osobom decyzyjnym, zawiadomiono również CPD i FBI. Następnie kobieta twierdziła, że jej siostra również widziała groźbę strzelaniny, tyle że na Facebooku. Po prośbie o screenshot, ochroniarka stworzyła fałszywy profil niejakiego Bena Scotta, na którym opublikowała post o treści:

Masowa strzelanina w Lollapalooza Grant Park 16:00.

Śledczy bardzo szybko zidentyfikowali adres IP oraz numer z TextNow, które jasno wskazały na kobietę. W niedzielę sąd wyznaczył osiemnastolatce kaucję w wysokości pięćdziesięciu tysięcy dolarów. Warunkiem jej wypuszczenia, oprócz wpłacenia pieniędzy, jest zgoda na objęcie jej elektronicznym monitoringiem. Kolejne przesłuchanie oskarżonej odbędzie się w poniedziałek 8 sierpnia.

Plejada gwiazd zagrała na festiwalu

Podczas czterodniowej imprezy wśród występujących znalazły się najpopularniejsze nazwiska. W czwartek na scenie Lollapaloozy pojawili się m.in. Metallica, Lil Baby, Jazmine Sullivan i Zhu. Dzień później wystąpili chociażby Dua Lipa, Machine Gun Kelly oraz Glass Animals, a w sobotę publikę rozgrzali J. Cole, Big Sean i Kaskade. Niedzielę zamknęli Green Day, Doja Cat oraz The Kid Laroi. Pełny line-up znajdziecie poniżej.

Tuż po zakończeniu tegorocznej edycji, organizatorzy poinformowali, że Lollapalooza 2023 odbędzie się między 3 a 6 sierpnia.

W zeszłym tygodniu w Chicago odbyła się kolejna edycja festiwalu Lollapalooza. Jak donoszą zagraniczne media, drugiego dnia imprezy organizatorzy otrzymali fałszywą groźbę masowej strzelaniny, którą wysłała… pracownica ochrony. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →