Lollapalooza 2021, fot. Michael Hickey/Getty Images

Lollapalooza 2022: pracownica ochrony sfingowała groźbę masowej strzelaniny, by wyjść wcześniej z pracy


05 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

W zeszłym tygodniu w Chicago odbyła się kolejna edycja festiwalu Lollapalooza. Jak donoszą zagraniczne media, drugiego dnia imprezy organizatorzy otrzymali fałszywą groźbę masowej strzelaniny, którą wysłała… pracownica ochrony.

Jak (nie) wyjść szybciej z pracy? Poradnik ochroniarki Lollapaloozy

Między 28 a 31 lipca w Chicago miała miejsce Lollapalooza, jeden z największych festiwali muzycznych w Stanach Zjednoczonych. W piątek 29 lipca organizatorzy wydarzenia otrzymali wiadomość z groźbą masowej strzelaniny, która okazała się fałszywa. Jak donosi The Chicago Tribune, sprawczynią zamieszania jest osiemnastoletnia pracownica ochrony, która chciała wyjść wcześniej z pracy.

Zobacz: Hakerzy włamali się na youtube’owe konta największych gwiazd

Według prokuratury kobieta wysłała do swoich przełożonych anonimową wiadomość za pośrednictwem aplikacji TextNow, w której napisała:

Masowa strzelanina o 16:00, lokalizacja: Lollapalooza. Mamy 150 celów.

Po otrzymaniu wiadomości, przełożony ochroniarki przekazał informację osobom decyzyjnym, zawiadomiono również CPD i FBI. Następnie kobieta twierdziła, że jej siostra również widziała groźbę strzelaniny, tyle że na Facebooku. Po prośbie o screenshot, ochroniarka stworzyła fałszywy profil niejakiego Bena Scotta, na którym opublikowała post o treści:

Masowa strzelanina w Lollapalooza Grant Park 16:00.

Śledczy bardzo szybko zidentyfikowali adres IP oraz numer z TextNow, które jasno wskazały na kobietę. W niedzielę sąd wyznaczył osiemnastolatce kaucję w wysokości pięćdziesięciu tysięcy dolarów. Warunkiem jej wypuszczenia, oprócz wpłacenia pieniędzy, jest zgoda na objęcie jej elektronicznym monitoringiem. Kolejne przesłuchanie oskarżonej odbędzie się w poniedziałek 8 sierpnia.

Plejada gwiazd zagrała na festiwalu

Podczas czterodniowej imprezy wśród występujących znalazły się najpopularniejsze nazwiska. W czwartek na scenie Lollapaloozy pojawili się m.in. Metallica, Lil Baby, Jazmine Sullivan i Zhu. Dzień później wystąpili chociażby Dua Lipa, Machine Gun Kelly oraz Glass Animals, a w sobotę publikę rozgrzali J. Cole, Big Sean i Kaskade. Niedzielę zamknęli Green Day, Doja Cat oraz The Kid Laroi. Pełny line-up znajdziecie poniżej.

Tuż po zakończeniu tegorocznej edycji, organizatorzy poinformowali, że Lollapalooza 2023 odbędzie się między 3 a 6 sierpnia.

W zeszłym tygodniu w Chicago odbyła się kolejna edycja festiwalu Lollapalooza. Jak donoszą zagraniczne media, drugiego dnia imprezy organizatorzy otrzymali fałszywą groźbę masowej strzelaniny, którą wysłała… pracownica ochrony. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →