Lider Kasabian, Tom Meighan, odchodzi z zespołu

Obserwuj nas na instagramie:

Przykra wiadomość dla fanów brytyjskiej grupy rockowej. Lider Kasabian Tom Meighan, po ponad dwudziestu latach, opuszcza szeregi zespołu.

To zdecydowanie nie jest dobry dzień dla miłośników brytyjskiego rockowo-alternatywnego grania, których w Polsce przecież nie brakuje. Zaledwie kilka dni temu, fani Kasabian mieli okazję przypomnieć sobie jeden z koncertów grupy nad Wisłą, podczas Open’er Festival 2010, który był retransmitowany w ramach festiwalowego cyklu online Take Me There. Dziś otrzymaliśmy szokujące i przykre oświadczenie zespołu.

Tom Meighan odchodzi z Kasabian

Czytamy w nim, że lider istniejącej od 1997 roku grupy, Tom Meighan, z powodów osobistych problemów zdecydował się opuścić zespół. Treść oświadczenia jest dość lakoniczna i nie zdradza wielu szczegółów, ani tego, czy Meighan ma w planach wrócić w przyszłości na scenę z Kasabian. Nie ma w nim również informacji na temat dalszej działalności całego zespołu.

Tom Meighan opuszcza Kasabian za obopólną zgodą. Tom zmagał się z problemami osobistymi, które wpływały na jego zachowanie od dłuższego czasu i teraz chce skoncentrować całą swoją energię na przywróceniu swojego życia na właściwe tory. Nie będziemy więcej tego komentować.

Wokalista już w 2016 roku przyznał, że zmagał się z problemami związanymi ze zdrowiem psychicznym i był bardzo nieszczęśliwy. Z kolei w zeszłym roku, w wywiadzie dla brytyjskiej telewizji Sky News zdradził, że z Kasabian pracują nad materiałem na swój siódmy album.

Tom Meighan Kasabian

Ostatnie wydawnictwo Kasabian to For Crying Out Loud z 2017 roku. Zdaje się, że dziś jest dobry dzień, aby sobie go przypomnieć.

Kasabian – For Crying Out Loud, posłuchaj


AKTUALIZACJA: Tom Meighan oskarżony o napaść pod wpływem alkoholu

Okazuje się, że powód odejścia Toma Meighana z Kasabian jest bardziej skomplikowany, niż wskazywały na to wszelkie domysły. Okazało się bowiem, że lider brytyjskiej grupy został oskarżony o napaść pod wpływem alkoholu na swoją byłą narzeczoną – Vikki Ager.

Wokalista stanął przed sądem i początkowo nie chciał przyznać się do winy. Zrobił to dopiero po ujawnieniu obciążających go nagrań z monitoringu. Meighan został skazany na 200 godzin prac społecznych. Oto treść nowego oświadczenia zespołu:

Teraz, gdy postępowanie sądowe zostało zakończone, możemy skomentować odejście Toma Meighana z Kasabian.
Nikt w zespole nie chciał, aby tak się stało. Wszyscy ciężko pracowaliśmy przez ostatnie dwadzieścia trzy lata i mieliśmy wielkie plany dotyczące naszej wspólnej przyszłości. Jesteśmy całkowicie załamani.
Nie pozostało nam jednak nic innego, jak poprosić Toma o odejście z zespołu. Nie ma absolutnie żadnej możliwości, abyśmy zaakceptowali jego skazanie za napaść. Przemoc domowa i wszelkiego rodzaju nadużycia są całkowicie niedopuszczalne. Gdy tylko dowiedzieliśmy się o zarzutach postawionych Tomowi, jako zespół podjęliśmy decyzję, że nie możemy już z nim współpracować. Niestety musieliśmy ukrywać tę informację, dopóki nie został uznany za winnego w sądzie. Wierzyliśmy, że ​​Tom sam podniesie ręce do góry i w swoim oświadczeniu powie wszystkim, co zrobił, ale postanowił tego nie robić, wprowadzając w błąd wielu fanów.
O ile Tom zranił nas wszystkich, nie jesteśmy ofiarami tego wszystkiego, lecz przemoc domowa jest czymś, czego nigdy nie można usprawiedliwić.
Dziękujemy za Wasze wsparcie w tym trudnym momencie.
Do zobaczenia wkrótce
Kasabian x

Przykra wiadomość dla fanów brytyjskiej grupy rockowej. Lider Kasabian Tom Meighan, po ponad dwudziestu latach, opuszcza szeregi zespołu. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins To zdecydowanie nie jest dobry dzień […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →