Lado w Mieście, czyli wakacyjne koncerty na Placu Zabaw


07 lipca 2016

Podziel się newsem:

Zapamiętajcie program Lado w Mieście 2016, czyli miejskiego festiwalu organizowanego przez Lado ABC wraz z Planem B na nadwiślańskim Placu Zabaw.

Deerhoof, RSS B0YS, The Kurws, Sun Araw, czy Awesome Tapes from Africa – to tylko część programu tegorocznego Lado w Mieście. Impreza narodziła się w 2010 jako showcase labelu Lado ABC i stała się od tego czasu jednym z najciekawszych wydarzeń w letnim kalendarzu muzycznym Warszawy.

W tegorocznym programie znajdą coś dla siebie i miłośnicy melodyjnego popu (Kobiety), i post-punkowego gitarowego hałasu (The Kurws), i gęstej lo-fi elektroniki (Lutto Lento). Specjalnym wydarzeniem będzie festiwal w festiwalu – 15 lipca odbędzie się koncert organizowany wraz z berlińskim Torstraßen Festival, który co roku organizują lokale, kawiarnie i sklepy znajdujące się przy tej berlińskiej ulicy. Na Placu Zabaw dojdzie do wymiany muzyków z Berlina i Warszawy, z okazji 25-lecia współpracy kulturalnej pomiędzy stolicami.

Największa gwiazdą w programie tegorocznego Lado w Mieście jest niewątpliwie formacja Deerhoof, której miks noise’u, rocka i popu trudno byłoby podrobić. Grupa z San Francisco zagra 8 września.

Program Lado w Mieście 2016

07.07 Warszawska Orkiestra Rozrywkowa gra „Brazilian Octopus” + RSS B0YS
14.07 Lutto Lento + Sun Araw (US)
15.07 Lado w Mieście × Torstraßen Festival
Better Person + Gelbart + Jaakko Eino Kalevi + Camera
Xosar (LIVE) + PLO Man DJ set + Virtual Geisha DJ set
21.07 Kobiety + Pękala/Kordylasińska/Pękala
28.07 Złota Jesień + Oren Ambarchi (AU)
04.08 Alexis + Slalom
11.08 Marcin Ciupidro + JAAA!
18.08 Alameda Trio 5 + Duży Jack – premiera płyty „Uczucia” + Awesome Tapes From Africa
25.08 Przepych + The Kurws
01.09 Żywizna (Rogiński/Lenarcik) + Istina (Szuszkiewicz/Zemler)
08.09 LXMP + Deerhoof (US)

Interesują Cię wydarzenia kulturalne w Twoim mieście? Polub Rytmy.pl na Facebooku

Zapamiętajcie program Lado w Mieście 2016, czyli miejskiego festiwalu organizowanego przez Lado ABC wraz z Planem B na nadwiślańskim Placu Zabaw. Deerhoof, RSS B0YS, The Kurws, Sun Araw, czy Awesome Tapes from Africa – to tylko część programu tegorocznego Lado w Mieście. Impreza narodziła się w 2010 jako showcase labelu Lado ABC i stała się […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →