materiały promocyjne

Kurt Vile w coverze utworu… Charli XCX. Śpiewa go z córkami


19 maja 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Gitarzysta, autor tekstów i wokalista Kurt Vile jest dużym fanem Charli XCX. Wspólnie z 13-letnią córką Awildą i 10-letnią Delphine zaśpiewał cover utworu Constant Repeat.

Gitarzysta Kurt Vile jest fanem Charli XCX

Kurt Vile podzielił się coverem utworu Charli XCX Constant Repeat z jej ostatniego albumu Crash. Okazuje się, że muzyk, autor tekstów, multiinstrumentalista i producent muzyczny jest fanem artystki. Miłością zaraziły go jego córki – Awilda (13) i Delphine (10) – które śpiewają z nim w utworze. Były członek zespołu War On Drugs, znany ostatnio głównie ze swojej solowej twórczości, w oświadczeniu towarzyszącym wydaniu zdradził, w jaki sposób został fanem artystki popowej.

„Zostałem fanem Charli XCX z dnia na dzień ponad rok temu (w dniu premiery mojego ostatniego albumu w kwietniu 2022 roku). Grałem w sklepie w Rough Trade East London, a jej plakat pokrywał całe drzwi wejściowe” – opowiada Kurt. Od razu po powrocie do domu zaczął słuchać jej płyty CRASH z takimi singlami jak Good Ones. „Zaraziłem nim moje córki i od tego czasu jesteśmy super-fanami”.

Charli XCX
Charli XCX na okładce albumu „CRASH”

Artystka wyróżniona prestiżową nagrodą

​​Vile twierdzi, że on i jego córki znają większość jej dyskografii na pamięć, a to dowód na to, „jak niesamowite i chwytliwe (i piękne!) są jej piosenki”. Okazuje się, że muzyk został poproszony o zagranie jednego z jej utworów w hołdzie artystki, która została wyróżniona nagrodą Ivors Visionary Award. „Mój mózg wracał do Constant Repeat, który uderzył mnie najmocniej” – opowiada twórca.

„Wiedziałem, że nie będzie to łatwe zadanie i byłem zdenerwowany” – kontynuuje. To wtedy zdecydował, że musi zagrać utwór wspólnie z dziećmi. „Jest tylko jedna Charli i nie mogę zbliżyć się nawet do jej wersji, ale możemy spróbować złożyć hołd”.

Posłuchajcie coveru Constant Repeat Charli XCX oraz oryginału utworu:

Gitarzysta, autor tekstów i wokalista Kurt Vile jest dużym fanem Charli XCX. Wspólnie z 13-letnią córką Awildą i 10-letnią Delphine zaśpiewał cover utworu Constant Repeat. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →