fot. Converse

Kultowe prace Keitha Haringa wracają w limitowanej kolekcji Converse


05 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Limitowana, neutralna płciowo kolekcja odzieży pojawia się prawie 40 lat po tym, jak grafiki Keitha Haringa po raz pierwszy pojawiły się na ulicach Nowego Jorku. Popularna marka ponownie przedstawia jego sztukę w nurcie pop-art nowemu pokoleniu

Haring zasłynął humorystycznym street artem, który stworzył na pustych billboardach nowojorskiego metra w latach 80. Jego sztuka jest dziś rozpoznawalna na całym świecie, a jej znakami rozpoznawczymi są charakterystyczne, tańczące postaci. Haring zawsze poruszał trudne tematy społeczne w sposób, który odbił się szerokim echem w nowojorskiej kulturze ulicznej i szybko rozprzestrzenił się na całym świecie. Jego styl inspirował do inicjowania zmian dzięki kreatywności, żartobliwemu podejściu do rzeczywistości i optymizmowi.

Limitowana kolekcja Converse Shapes stanowi połączenie odważnej kolorystyki z kultowymi postaciami i tekstami Haringa, dzięki czemu w przewrotny sposób pobudza poczucie jedności. Sztuka amerykańskiego artysty, umieszczona na garderobie, ponownie staje się symbolem buntu. Pełna kolekcja zawiera dwa t-shirty, oversize’ową bluzę z kapturem oraz plecak.

Kolekcja Converse x Keith Haring dostępna jest od 29 września na stronie, w sklepach stacjonarnych marki i punktach partnerów.

Limitowana, neutralna płciowo kolekcja odzieży pojawia się prawie 40 lat po tym, jak grafiki Keitha Haringa po raz pierwszy pojawiły się na ulicach Nowego Jorku. Popularna marka ponownie przedstawia jego sztukę w nurcie pop-art nowemu pokoleniu Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →