kadr z serialu animowanego „Atomówki”

Na Netfliksie już we wrześniu zobaczymy te kultowe kreskówki z lat 90.


31 sierpnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Wzdychasz do animacji, które oglądałeś w weekendy na kablówce? Netflix cię rozpieści. Wśród zapowiedzianych kreskówek znalazły się między innymi Atomówki.

Złota era Cartoon Network i ZigZapa

Kwintesencją polskiej telewizji dla dzieci i nastolatków pod koniec lat 90. był Cartoon Network. Telewizja na przełomie mileniów emitowała klasyczne seriale animowane z biblioteki Warner Bros. (Looney Tunes), Metro-Goldwyn Mayer (Tom i Jerry), Hanna-Barbera (Flinstonowie; Scooby-Doo) oraz DC Comics (Liga Sprawiedliwych, Młodzi Tytani), ale miała również swoje oryginalne seriale, które z czasem stały się kultowe. Tytułów jest bez liku, ale milenialsi z pewnością najlepiej pamiętają oryginalne produkcje Cartoon Network, takie jak Laboratorium Dextera; Krowa i Kurczak; Jam Łasica; Johnny Bravo; Atomówki; Ed, Edd i Eddy; Chojrak – tchórzliwy pies; Samuraj Jack. „Zetki” z pewnością nadrabiały te klasyki, ale w późniejszych latach pokolenie zakochało się również w takich serialach jak Kryptonim: Klan na drzewie; Mroczne przygody Billy’ego i Mandy; Dom dla Zmyślonych Przyjaciół pani Foster; czy Ben 10. Poczuliście nostalgię? Do niektórych z tych tytułów możecie niedługo wrócić na Netfliksie razem z hitami, które mogliśmy oglądać na ZigZapie oraz w telewizji publicznej.

kadr z serialu animowanego „Batman”

Kreskówki na Netfliksie. Nie tylko Batman

Wśród zapowiedzianych na wrzesień tytułów, które pojawią się na platformie streamingowej Netflix, znalazły się kreskówki. To między innymi animowany Batman. Ręcznie rysowany serial autorstwa Bruce’a Timma dla wielu osób był wstępem do uniwersum superbohatera i jego przeciwników. Kreskówkę można było oglądać na TVP, a później na wspomnianym ZigZapie. Na Netfliksie możemy oglądać go od 26 września. Co jeszcze? Atomówki, czyli serial o trzech uroczych dziewczynkach obdarzonych supermocami, które ratują świat przed złem. Poza tym potwierdzono również emisję Ben 10. To najmłodsza z propozycji, ale z pewnością pamiętna dla młodych dorosłych, którzy wyrośli na przygodach 10-latka, który mógł zamieniać się w rozmaite bestie za pomocą kosmicznego urządzenia, przypominającego zegarek.

Poza trzema potwierdzonymi na wrzesień kreskówkami z pewnością pojawią się kolejne. Jak zapowiadają serwisy „CD-Action” czy „naEKRANIE.pl” oraz wątki na X (Twitterze), w przyszłości mają trafić tam inne tytuły. Wszystkie z nich należą do Warner Bros. Discovery, który prowadzi konkurencyjny streaming HBO Max. Prezes zdecydował się jednak na sprzedaż produkcji dla Netfliksa. Prezes Warnera David Zaslav zdradził, że udostępnianie licencji to świadomy ruch HBO. Wytwórnia chce skupić się na tworzeniu filmów.

Wzdychasz do animacji, które oglądałeś w weekendy na kablówce? Netflix cię rozpieści. Wśród zapowiedzianych kreskówek znalazły się między innymi Atomówki. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Złota era Cartoon Network […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →