kadr z filmu „Kubuś Puchatek: Krew i miód”

Krwawy “Kubuś Puchatek” wycofany z Hongkongu. Powód? Memy


22 marca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Slasher Kubuś Puchatek: Krew i miód miał ukazać się w tym tygodniu w Hongkongu, ale miasto powiedziało „nie”. Co znaleźli w krwawym Puchatku chińscy cenzorzy?

Kubuś Puchatek zakazany w Hongkongu

Dystrybutorzy filmu Kubuś Puchatek: Krew i miód z Wielkiej Brytanii poinformowali, że film został wycofany z Hongkongu. Decyzja została podyktowana rzekomym podprogowym przekazem obecnym w krwawym horrorze luźno opartym na kultowej bajce.

„Kina zgodziły się pokazać film, a potem wszystkie niezależnie podjęły tę samą decyzję z dnia na dzień. To nie przypadek” – powiedział przedstawiciel dystrybutora. „Twierdzą, że chodzi o przyczyny techniczne, ale nie ma żadnego technicznego powodu” – dodał. „Film był wyświetlany na ponad 4000 ekranach kinowych na całym świecie. Te ponad 30 ekranów w Hongkongu to jedyne, na których miałyby występować takie problemy”.

Kubuś Puchatek krew i miód horror
fot. materiały prasowe

Memy z misiem krytyką reżimu?

Chińscy cenzorzy od dawna łypali okiem na tytułowego Puchatka. Sieć zalana jest memami, które porównują „misia o bardzo małym rozumku” do prezydenta Xi Jinpinga. Jak piszą zagraniczne media, analogie rozpoczęły się w 2013 roku, gdy polityk przyjechał z wizytą do Stanów Zjednoczonych. Po spotkaniu z prezydentem Barackiem Obamą, internauci zestawili ich wizerunki z Kubusiem i Tygryskiem.

Niektórzy zaczęli używać tego symbolu przeciwko agresywnemu reżimowi Chin. W 2021 roku wprowadzono prawo zakazujące filmów, które „popierają, wspierają, gloryfikują, zachęcają i podżegają do działań, które mogą zagrozić bezpieczeństwu narodowemu”.

Slasher robi furorę

Fani kina klasy B nie mogli doczekać się premiery filmu Kubuś Puchatek: Krew i miód. O bohaterach Stumilowego Lasu w koszmarnej, kanibalistycznej wersji stało się głośno dzięki viralowym filmom w mediach społecznościowych. Po premierze między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Meksyku i Rosji mikrobudżetowa produkcja zyskała już ponad 4 miliony dolarów.

Jeżeli chodzi o oceny i recenzje – bez zaskoczeń – są one bardzo złe. Ale prawdę mówiąc, trudno oczekiwać lepszych po krwawej jatce, która pokazuje uroczą bajkę w krzywym zwierciadle. Z pewnością zadowoli ona jednak fanów horrorów „najlepszych z najgorszych”.

Slasher Kubuś Puchatek: Krew i miód miał ukazać się w tym tygodniu w Hongkongu, ale miasto powiedziało „nie”. Co znaleźli w krwawym Puchatku chińscy cenzorzy? Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →