Kto reprezentuje Polskę na Eurosonic 2017?


11 stycznia 2017

Obserwuj nas na instagramie:

Dzisiaj startuje Eurosonic Noorderslag – wielki holenderski festiwal showcase’owy, znacznie starszy i większy brat poznańskiego Spring Breaka. Poznajcie artystów, którzy reprezentują na nim Polskę.

Małe holenderskie miasto Gronigen przez cztery dni w roku staje się muzycznym centrum Europy. Tak jest już od trzydziestu jeden lat, odkąd odbywa się tam Eurosonic Noorderslag – festiwal nastawiony na prezentowanie mało znanej muzyki z całej Europy. Dla wielu zespołów to wyjątkowa szansa, żeby zaprezentować się szerszej publiczności, zdobyć doświadczenie i być może otworzyć nowy etap swojej kariery.

Podobnie jak poznański Spring Break, Eurosonic nie koncentruje się na jednej, dużej scenie, ale rozrzucony jest po pubach, klubach i zabytkowy lokalizacjach miasta. Odbywają się tam nie tylko koncerty, ale też warsztaty, spotkania z przedstawicielami branży muzycznej, producentami czy dziennikarzami. Eurosonic to też ważny partner dla polskich festiwali muzycznych, takich jak Open’er, Live Music czy Woodstock, które regularnie uczestniczą w programie wymiany artystów.

W tym roku festiwal koncentruje się na Portugalii (co roku organizatorzy wybierają kraj, któremu festiwal poświęca szczególną uwagę, w 2016 roku festiwal koncentrował się na całej Europie Środkowo-Wschodniej). Polskę na festiwalu reprezentuje trzech artystów.

Buslav

fot. Mateusz Nasternak

Buslav wypłynął na festiwalu Spring Break – jego koncert zebrał świetne recenzje i wzbudził zainteresowanie nadchodzącą płytą, która ukazała się 7 października. Buslav niezupełnie jest debiutantem – ma wieloletnie doświadczenie jako muzyk sesyjny – między innymi jako członek house-bandu Cheryl Pepsii Riley w Vilage Underground w Nowym Jorku. Sam opisuje się jako “wind-catcher, dream-chaser, truth-seeker and songwriter”. Jego twórczość to po prostu piosenki – pełne ładnych melodii, zgrabnych aranżacji i osobistych, szczerych tekstów.

Trupa Trupa

Trójmiejski zespół Trupa Trupa już przetarł szlaki do zagranicznego sukcesu – od 2015 roku nagrywa dla brytyjskiej wytwórni Blue Tapes and X-Ray Records. Wydany przez nią album “Headache” został uznany przez jednego z najważniejszych muzycznych dziennikarzy świata Sasha Frere-Jones na łamach LA TIMES za jedną z najlepszych płyt 2015 roku, a Trupę Trupa za jeden z najlepszych zespołów rockowych na świecie. Grupa nagrywa też z francuską wytwórnią Ici d’ailleurs, która wydała zremasterowaną wersję “Headache” na płycie winylowej. Trupa mocno czerpie z psychodelicznego rocka lat 60. – jeżeli jeszcze nie znacie ich muzyki, lepiej sprawdźcie polski zespół, którym zachwycił się świat.

Magic Island

Na stronie Eurosonic Magic Island to zagadka – reprezentuje zarówno Polskę, jak i Niemcy. Magic Island tworzy i mieszka w Berlinie, ale przeniosła się tam z Polski, do której z kolei sprowadziła się z Kanady. Plotka głosi, że swoje Casio znalazła na ulicach dzielnicy Neukölln, co doprowadziło to tego, że wypracowała sobie styl pełen słodkich melodii wygrywanych na syntezatorach, surowych wokali oraz miksu analowej i cyfrowej produkcji. Zaprowadziło ją to na sceny, na których zagrała między innymi przed Tune-Yards i Ballet School. Latem 2016 roku wydała swoją pierwszą płytę “Like Water”.

Dzisiaj startuje Eurosonic Noorderslag – wielki holenderski festiwal showcase’owy, znacznie starszy i większy brat poznańskiego Spring Breaka. Poznajcie artystów, którzy reprezentują na nim Polskę. Małe holenderskie miasto Gronigen przez cztery dni w roku staje się muzycznym centrum Europy. Tak jest już od trzydziestu jeden lat, odkąd odbywa się tam Eurosonic Noorderslag – festiwal nastawiony na […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →