Kortez w piosence promującej letnią trasę Holiday Tour


20 maja 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Doskonały dzień to utwór, który od kilku lat czekał na swój czas i, jak się okazuje, na właściwą osobę, która go wypuści. 

Kortez jakiś czas temu zapowiedział letnią trasę koncertową – Holiday Tour, która obejmować będzie głównie letnie amfiteatry, w 20 polskich miastach. Teraz artysta zaprezentował utwór promujący trasę, który dość długo czekał na publikację.

Doskonały dzień powstał na podstawie utworu Mjesto za dvoje zespołu Letu Stuke, który w 2012 roku, z byłej Jugosławii przywiozła Biljana. Utwór pierwotnie został nagrany w 2005 roku, a gdy trafił do Polski, na Bałkanach był już evergreenem.

W 2013 roku tekst do utworu napisał Piotr Rogucki, który wiosną 2016 rozpoczął prace nad kawałkiem wraz z Olkiem Świerkotem. Trwały one ponad 2 lata. Później do utworu podszedł Muniek, ale w obydwu przypadkach zabrakło przysłowiowej kropki nad „i”.

Kortez, który bardzo lubił tę piosenkę, od początku był świadkiem wszystkich tych zmagań. W 2018 roku zaproponował, że może w takim razie on ją zaśpiewa, bo szkoda, aby taki numer leżał w szufladzie. I tak dziś Doskonały dzień promuje jego letnią trasę.

Klip do utworu został zarejestrowany na ulicach Warszawy. Głównymi bohaterami jest duet magików „Z Rękawa” – Igor Apelski i Maciej Pęda. Za pomysł teledysku, reżyserię i scenariusz odpowiada Agata Trafalska.

Źródło: materiały prasowe

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: