Kolejnych 10 raperów w line up’ie Polish Hip Hop Festival 2018!


04 lipca 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Robi się naprawdę gruba ekipa, a to jeszcze nie koniec!

Między 2 a 4 sierpnia w Płocku będą rządzić najlepsze polskie rapy! Przez parę ostatnich miesięcy mieliśmy przyjemność ogłaszać Wam kolejne gwiazdy Polish Hip Hop Festival 2018, wśród których znaleźli się m.in. Quebonafide, Tede, JWP/BC i KęKę, Borixon, Włodi i Żabson. Dziś czas na kolejną 10-tkę, która zasila program jednego z największych wydarzeń hip hopowych nad Wisłą!

POLISH HIP HOP FESTIVAL 2018 – 8. OGŁOSZENIE

Pokahontaz powstał w 2003 r. w Katowicach na kanwie kultowej Paktofoniki, tuż po oficjalnym zakończeniu jej działalności. W skład grupy wchodzą byli członkowie PFK: Rahim i Fokus. Pokahontaz przyzwyczaili już do wyprzedzania epoki. Skład będzie promował swój ostatni album “Reset”, który został w całości wyprodukowany przez duet producencki White House.

W.E.N.A. to nowatorstwo, oryginalność i świeżość, które szybko pozwoliły zdobyć dużą popularność. Raper aktualnie promuje album “Niepamięć”, który na rynku pojawił się w grudniu 2017 roku i zebrał szereg przychylnych opinii.

Vixen, znany m.in. ze współpracy z: Peją, Rahimem, Biszem czy Guralem, będzie promował w Płocku nowy album pt. „To nie Vixt4pe”. Jest to płyta przepełniona emocjami, które towarzyszyły mu przez ostatni rok. Jest symbolem kolejnego etapu w życiu. Liczne bon moty i operowanie wieloznacznością daje nie tylko obraz życia osobistego artysty, ale przedstawia też jego szersze spojrzenie na świat – na pokolenie, na kraj.

Reno rapuje od 1997 roku, szersze grono słuchaczy poznało go przy okazji nielegala “Następny Level” wydanego w 2004 roku. Album do tej pory jest wspominany z sentymentem przez słuchaczy jako jedna z najważniejszych płyt polskiego podziemia. Gościnne występy u Ortega Cartel, Rasmentalism czy Okolicznego Elementu nie pozwoliły zapomnieć słuchaczom o bełchatowskim raperze. W grudniu 2017 roku powrócił po wielu latach z solowym albumem „50/50”.

Sensi i DJ Kebs połączyli siły w 2013 roku, kiedy to rozpoczęły się prace nad wspólnym EP. Materiał ukazał się pod nazwą APP – “APP1EP” i zebrał bardzo wiele pozytywnych recenzji. Projekt ten przerodził się jednak w pełnoprawny duet MC/Producent. Wydany kilka tygodni temu “Nie zapomnij nakarmić psa” to pierwszy długogrający album duetu.

Emes Milligan początek swojej przygody z rapem datuje na 2006 rok. Po kilku podziemnych wydawnictwach, w 2014 roku zadebiutował legalnie jako współtwórca składu EgoTrue. Później za sprawą bardzo dobrze przyjętego albumu “Spin-OFF” rozpoczął działalność solową. W Płocku zaprezentuje swój najnowszy solowy album – “Self-Made Man”.

Mops w 2015 roku razem z DJ-em Petem wydał nakładem wytwórni StoProcent „TO JEST T.E.N. MIXTAPE”, a na początku 2018 roku album „Alfabet Mopsa”. Znajdujące się na nim utwory to połączenie nowoczesnego rapu przeplatającego się z charakterystycznymi brzmieniami. Zarówno w dynamicznych, jak i tych wolniejszych numerach, słuchacze wychwycą treści z życia artysty oraz jego spostrzeżenia na otaczający go świat, które podczas godzinnego odsłuchu zapewnią odbiorcom sinusoidę emocji.

Kartky zaznaczył się w świadomości słuchaczy pierwszym, dobrze przyjętym, albumem był “Preseason Highlights”. W 2015 roku wydał świetnie przyjęte płyty “Shadowplay” i “Fuego Infinito”, co pozwoliło mu jeszcze mocniej zaakcentować swoją pozycję na scenie. W grudniu 2016 roku wydał, razem z Emesem Milliganem, album pt. “Nowe Kino”. Raper kilka tygodni temu wydał wyjątkowy “Blackout” – nie mogło go u nas zabraknąć!

Szopeen jest jednym z najciekawiej zapowiadających się MC’s na scenie. Inspirują go zajawki, często nielegalne, stare produkcje jak i nowe, świeże brzmienia. Jego rap to luźne klimaty, wyszukane slogany, lekka tajemniczość i bezpośredniość w tekstach. W 2018 roku podpisał kontrakt z wytwórnią QueQuality i już niedługo zostanie wydana jego pierwsza legalna płyta długogrająca.

Bastaboiz to grupa, którą tworzą Lazy i Flint. Ich pierwszy projekt jest pełen mroku i niepewnej wrażliwości artystycznej i powstawał w ścisłej tajemnicy podczas długich sesji m.in. w warszawskim NOBOCOTO Studio. Jest to zupełnie nowy rozdział dla obu artystów, napisany absolutnie oddolnie w trakcie poszukiwań własnego, pozornie nieuporządkowanego brzmienia.

 

Robi się naprawdę gruba ekipa, a to jeszcze nie koniec! Między 2 a 4 sierpnia w Płocku będą rządzić najlepsze polskie rapy! Przez parę ostatnich miesięcy mieliśmy przyjemność ogłaszać Wam kolejne gwiazdy Polish Hip Hop Festival 2018, wśród których znaleźli się m.in. Quebonafide, Tede, JWP/BC i KęKę, Borixon, Włodi i Żabson. Dziś czas na kolejną 10-tkę, […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →