fot. materiały organizatora

Kevin Morby na trzech koncertach w Polsce!


30 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Kultowy amerykański artysta w ramach swojej trasy koncertowej zagra w czerwcu Warszawie, Poznaniu i w Krakowie.

Ulubieniec indie portali

Kevin Morby, który od mniej więcej dekady robi niesamowitą karierę w środowisku niezależnego rocka, to artysta, którego zdecydowanie warto zobaczyć na żywo. Ulubieniec takich popularnych portali, jak „Pitchfork” czy „Stereogum”, słynie z chwytliwych gitarowych piosenek, zaangażowanych tekstów i przede wszystkim głosu, często porównywanego do Boba Dylana. Obu songwriterów łączy też wplatanie do swojej muzyki brzmienia gospel.

Dylan, Reed i Simeone, czyli idole

Morby porównań do Dylana nigdy się zresztą nie wstydził – wprost przeciwnie, wymienia go wśród swoich największych inspiracji, obok m.in. Niny Simeone i Lou Reeda. W przeszłości występował w zespołach takich jak Woods czy The Babies, jednak największą rozpoznawalność i poklask fanów przyniosła mu solowa kariera. Na przestrzeni ostatnich 9 lat Kevin Morby wydał aż 7 albumów, m.in. oklaskiwane przez krytyków Singing Saw i City Music. Ostatnia z płyt, This Is A Photograph, w dużej mierze opowiada o jego lęku przed śmiercią, ale również ujawnia radości i nadzieje muzyka.

3 koncerty w Polsce

Fani Kevina Morby’ego już za kilka miesięcy będą mieli niesamowitą okazję, aby zobaczyć swojego idola na żywo. Niesamowitą, bo aż potrójną. Morby zagra w czerwcu swoje najlepsze utwory, takie jak m.in. Harlem River czy Beautiful Strangers, w aż trzech miastach. Pojawi się w Warszawie, Poznaniu, a następnie Krakowie.

Kevin Morby w Polsce:

19.06.2023
Warszawa, Proxima

20.06.2023
Poznań, Tama

25.06.2023
Kraków, Kwadrat

Jesteście ciekawi, jak najnowsza płyta Kevina Morby’ego brzmi na żywo? Bilety na polskie koncerty artysty są dostępne do kupienia na stronie biletomat.pl.

Kevin Morby
Kevin Morby (mat. organizatora)

Kultowy amerykański artysta w ramach swojej trasy koncertowej zagra w czerwcu Warszawie, Poznaniu i w Krakowie. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest tak kultowe? Ulubieniec indie portali Kevin Morby, który […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →