Kara z emocjonalnym kawałkiem o Bezczelu


02 października 2021

Podziel się newsem:

Kara jest kolejną osobą ze środowiska rapowego, która poświęciła utwór Bezczelowi, zmarłemu niedawno raperowi z Białegostoku.

Śmierć Bezczela szokiem dla sceny

21 września 2021 roku już zapisał się w polskiej historii gatunku jako jeden z tych dni, w których słuchacze, jak rzadko, przestają toczyć spory. W miejsce przekrzykiwania się wchodzi uważne śledzenie niejasnych doniesień, po których przychodzi zaduma. To tego dnia odszedł od nas Bezczel, znany m.in. z działalności w składach Fabuła oraz Kontrabanda. Przyczyną jego śmierci było prawdopodobnie zatrzymanie akcji serca.

Nie tylko jego fani, ale także twórcy upamiętnili zmarłego kolegę po fachu. Z różnych stron sieci płynęły wspomnienia i kondolencje, a przejmujące wpisy pojawiły się na profilach w mediach społecznościowych licznych raperów, o czym mogliście przeczytać tutaj. Szpaku, niegdyś mający konflikt z białostocczaninem, usunął z YouTube’a dissy, które wypuścił w trakcie beefu. Krótko po wiadomym wydarzeniu jeden z członków warszawskiej grupy Dixon37 opublikował w sieci nagranie, które już zawsze będzie kultywować pamięć o jego koledze.

Dixon37 – Taki dzień (feat. Bezczel)

Wspomnienie od Kafara

Jak zapewne wiedzą zorientowani słuchacze rapu, Bezczel kilka razy pojawiał się w muzycznym towarzystwie Dixonów. Stało się tak przy okazji remixu To samo gówno, nowy dzień czy też zaprezentowanego wyżej kawałka Taki dzień.

B., czyli numer stworzony przez Kafara, to nie tylko oddanie szacunku zmarłemu, z jego całym bagażem doświadczeń. Przy tym unaocznia słuchaczom reakcje, które wywołała w autorze informacja o śmierci rapera. Utwór zbliża się już do 600 tysięcy odsłon, a oceny wśród odbiorców są niemal wyłącznie pozytywne.

Kafar Dix37 – B.

Kara o wspólnych chwilach i pustce

O tym, że Kara, polska raperka związana ze StoproRap, miała w planach wspólne nagranie z białostockim MC. Wiemy to z kawałka Bezczel. To w nim autorka tegorocznego albumu Deszcz emocjonalnie opowiada o ich niedawnym spotkaniu w Krakowie. Podstawą muzyczną jest dla niej początkowo bardzo nostalgiczny bit Jvkoba. Możecie go kojarzyć choćby ze stworzenia produkcji do Lewusa Loga Dzielnicy.

Całość jest niewątpliwie bardzo osobista i mówi sporo o więzi łączącej krakowiankę i rapera związanego niegdyś ze Step Records. Nie zabrakło także miejsca na bardziej ogólne, życiowe refleksje dotyczące przemijania. Nie będziemy jednak za wiele zdradzać – po prostu posłuchajcie.

Kara – Bezczel

Kara jest kolejną osobą ze środowiska rapowego, która poświęciła utwór Bezczelowi, zmarłemu niedawno raperowi z Białegostoku. Śmierć Bezczela szokiem dla sceny 21 września 2021 roku już zapisał się w polskiej historii gatunku jako jeden z tych dni, w których słuchacze, jak rzadko, przestają toczyć spory. W miejsce przekrzykiwania się wchodzi uważne śledzenie niejasnych doniesień, po […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →