K-popowy zespół Day6 powrócił z nowym albumem


16 lipca 2019

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Minęło ponad pół roku, odkąd południowokoreański zespół Day6 wydał ostatni album Remember Us. 15 lipca ukazała się nowa EP-ka The Book of Us: Gravity, zawierająca 6 piosenek. Tego samego dnia wyszedł też teledysk do kawałka Time of Our Life.

Day6 – The Book of Us: Gravity – długo wyczekiwany powrót

Day6 to pięcioosobowa grupa działająca pod skrzydłami jednej z największych koreańskich wytwórni muzycznych – JYP Entertainment. Zespół zadebiutowałam w 2015 roku i odtąd nieustannie wyróżnia się na tle innych k-popowych boysbandów.

Gdy inni artyści występują ze skomplikowanymi choreografiami, Day6 pojawia się na scenie z instrumentami – Jae, Sungjin i Young K z gitarami, Wonpil z keyboardem, a Dowoon z perkusją.

Przez ostatnie 4 lata, zespół był niezwykle płodny, przyzwyczajając fanów do częstych publikacji. W 2017 roku rozpoczęli projekt Every Day6, w którym rzez cały rok wydawali dwie nowe piosenki miesięcznie.

Półroczna przerwa może się wydawać czymś normalnym, ale w świecie k-popu cykl wydawniczy jest dużo szybszy niż na Zachodzie, więc odstęp pomiędzy ostatnią płytą, a The Book of Us: Gravity można uznać za dość długi.

Day6 – Time of Our Life – zobacz najnowszy teledysk:

Day6 – nowe oblicze

Nowy album Day6 to zarówno nowe brzmienie, jak i nowe przesłanie. EP-ka zawiera o wiele więcej pogodnych, lekkich dźwięków niż poprzednie wydania.

Seria Youth, nad którą poprzednio pracował zespół skupiała się na życiu i dojrzewaniu młodych ludzi. The Book of Us: Gravity opowiada o relacjach międzyludzkich. Tytułowa książka oznacza życie, historię którą każdy z nas pisze każdego dnia. Natomiast podtytuł Gravity odnosi się do tego, jak że ludzie nawzajem się przyciągają.

W wywiadzie dla Billboard, zespół opowiedział także o innym przesłaniu płyty. Jedną z wiadomości, którą chcieliśmy przekazać jest to, że żeby zbudować zdrową relację z drugim człowiekiem, trzeba najpierw zrozumieć kim się jest. Trzeba poznać samego siebie -powiedział Young K. Odnoszą się do tego piosenki For me i Cover.

day6 nowy album k-pop

Day6 z koncertem w Polsce

W sierpniu Day6 rusza w światową trasę koncertową. Po serii koncertów w Azji, Stanach i Australii, zespół dotrze także do Europy.

24 stycznia zagrają w Warszawie. Poza datą i miastem nie wiemy nic więcej. Wciąż nieznane jest miejsce koncertu, ani ceny biletów.

Jedno jest jednak pewne, patrząc po tym dobrze wyprzedały się zeszłoroczne koncerty, można się spodziewać niejednego sold outu na tegorocznej trasie Gravity. Jesteście gotowi na zażartą walkę o bilety?

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: