Otsochodzi, Żabson, Vinai, Kacperczyk, Topic i inni. Juwenalia UEK 2024 już za moment!

Obserwuj nas na instagramie:

Koncert Główny XV edycji Juwenaliów UEK odbędzie się 10 maja na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Juwenalia UEK, czyli mocne koncerty

Juwenalia UEK to wyjątkowe wydarzenie przepełnione festiwalową atmosferą i dobrą zabawą. Line-up koncertu tworzą polscy, jak i zagraniczni artyści różnych gatunków muzycznych – rapu, alternatywy oraz muzyki tanecznej. W tym roku zobaczymy Video, VINAI, Topic, Otsochodzi, braci Kacperczyk i Żabsona. Poza dawką muzycznych doznań, organizatorzy obiecują świetną atmosferę i niezapomniane wrażenia.

Juwenalia UEK

Video

Jeden z najpopularniejszych zespołów współczesnej polskiej muzyki rozrywkowej. Video istnieje od 2007 roku i ma na swoim koncie 3 albumy: Video Gra, Nie Obchodzi Nas Rock oraz Doskonale Wszystko Jedno. Na wspomnianych płytach znajdują się liczne przeboje, takie jak: Bella, Idę na plażę, Soft, Papieros, Środa czwartek, Szminki róż oraz Wszystko Jedno.

Vinai

Włoscy bracia Alessandro i Andrea Vinai to dwaj producenci, którzy połączyli siły w 2011 roku podbijając światową scenę muzyczną takimi hitami, jak: Rise Up, I was made czy Louder. Aktualnie zajmują 51. miejsce w rankingu DJ MAG TOP 100!

Topic

Tobias Topic to chorwacko-niemiecki DJ, muzyk i producent muzyczny. Pierwszym utworem Topica był Light It Up z 2014 roku. Piosenka została odtworzona ponad milion razy. W 2015 roku wypuścił swój debiutancki album, który znalazł się w niemieckich i austriackich zestawieniach. Jego topowy utwór Breaking Me osiągnął ponad miliard odtworzeń na Spotify. Do 2023 roku zdobył dwie nagrody i kilkanaście nominacji. Aktualnie zajmuje 57. miejsce na liście DJ MAG TOP 100!

Otsochodzi

Otsochodzi to jeden z najciekawszych polskich raperów młodego pokolenia, ceniony zarówno przez fachowców, jak i publiczność. Tego drugiego dowodzą wielomilionowe liczby odsłuchów jego kawałków na YouTube oraz dwie platynowe płyty (Nowy Kolor i Tarcho Terror) i dwa diamentowe single (Nie, nie i Nowy Kolor). Otso jest również członkiem supergrupy OIO, którą tworzy wspólnie z Young Igim i OKIM.

Kacperczyk

Kolejni bracia w line-upie! Kacperczyk to Maciek, który odpowiada za część liryczną oraz Paweł zajmujący się produkcją. W 2019 roku bracia dołączyli do SBM LABEL. Ich pierwszy album Sztuki piękne zadebiutował na 20 miejscu na liście sprzedaży OLIS, a drugi album Kryzys wieku wczesnego osiągnął 11 miejsce po pierwszym tygodniu oraz pokrył się platyną. Trzeci krążek Pokolenie końca świata przyniósł braciom złotą płytę.

Żabson

Pochodzący z Opoczna raper swoją karierę rozpoczął w 2015 roku debiutanckim minialbumem NieKumam. Wydał również EP-kę Passion Fruit oraz kolejny debiutancki album studyjny To Ziomal, który trafił na 3. miejsce OLiS. W roku 2018 ukazał się natomiast trzeci minialbum Trapollo. W tym samym roku raper dołączył do ekipy Chillwagon. Albumy Internaziomal, Amfisbena (wraz z Young Igim), czy Ostatni Ziomal, wydane kolejno w 2019, 2022, 2023 roku przyniosły mu platynowe oraz złote płyty.

Kup bilet na Juwenalia UEK 2024!

Juwenalia UEK – nie tylko koncerty, to także 9 innych wydarzeń o tematyce modowej, sportowej i e-sportowej, kino plenerowe, stand-up, koncerty muzyki rockowej. Bilety na to niezwykłe muzyczno-rozrywkowe święto, czyli Juwenalia UEK 2024, znajdziecie na stronie Biletomat.pl

Nadchodzące wydarzenia w ramach Juwenaliów UEK:

07.05 – Stand-up Stage UEK
08.05 – Silent Party UEK
09.05 – Noc Kinowe UEK & Festiwal Food Trucków
10.05 – Koncert Główny

Harmonogram Koncertu Głównego 2024:

16:30 Otwarcie Bram
16:55 DJ Zimny Gulasz (warm up)
18:05 Video
19:25 Otsochodzi
20:35 Kacperczyk
22:05 Żabson
23:40 Topic
00:55 Vinai

Koncert Główny XV edycji Juwenaliów UEK odbędzie się 10 maja na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Juwenalia UEK, czyli mocne koncerty Juwenalia […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →