happysad prezentuje nowy singiel i zapowiada album


21 maja 2019

Podziel się newsem:

Nowa płyta zespołu happysad ma się ukazać w tym roku, na początku jesieni. Natomiast już teraz możemy posłuchać pierwszego kawałka pt. Cały.

Reklama

happysad to założony w 2001 roku polski zespół rockowy. Obecnie w jego skład wchodzą: Jakub Kawalec (wokal), Łukasz Cegliński (gitara), Artur Telka (bas), Jarosław Dubiński (perkusja), Maciej Ramisz (klawisze) i Michał Bąk (saksofon).

Grupa do tej pory zagrała siedem albumów studyjnych. Ostatni z nich – Ciało obce ukazał się w 2017 roku nakładem wytwórni Mystic Production. Ten sam wydawca wypuści nadchodzący album happysad, który ma się pojawić na początku jesieni.

Nie znamy jeszcze ani tytułu nowego wydawnictwa, ani dokładnej daty premiery. Znamy natomiast pierwszy singiel, który go zapowiada. Utwór Cały powstał w kwietniu 2018 roku podczas obozu kompozycyjnego w Cisnej. Klip do niego powstał rok później a wyreżyserował go Piotr Starzyk.

Na ekranie obserwujemy więc scenę końcową nieistniejącego, sztampowego filmu akcji, którego główny bohater mści się za utratę swojej ukochanej. A potem jest piosenka finałowa i napisy końcowe. Klip żartuje z tego konceptu, ale i czerpie z niego garściami.

W teledysku pojawiają się nawiązania m.in. do Talking Head, Lenny’ego Kravitza, Trantino, Bruce’a Willisa ze Szklanej Pułapki, a także Sweet Charity, Bonda i Quo Vadis.

Autorem muzyki do sceny otwierającej klip jest jeden z członków zespołu – Michał Bąk, natomiast produkcją, nagraniem, miksem i masteringiem zajął się Marcin Bors w studiu Fonoplastykon.

Przypominamy, że zespół happysad wystąpi podczas tegorocznej edycji festiwalu w Jarocinie. 

Będzie ich można zobaczyć także 18 października na samodzielnym koncercie w łódzkiej Wytwórni. Bilety znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

Nowa płyta zespołu happysad ma się ukazać w tym roku, na początku jesieni. Natomiast już teraz możemy posłuchać pierwszego kawałka pt. Cały. happysad to założony w 2001 roku polski zespół rockowy. Obecnie w jego skład wchodzą: Jakub Kawalec (wokal), Łukasz Cegliński (gitara), Artur Telka (bas), Jarosław Dubiński (perkusja), Maciej Ramisz (klawisze) i Michał Bąk (saksofon). Grupa do […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

happysad w Łodzi

Biletomat.pl
od 55 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.