fot. BBC

Hans Zimmer bohaterem filmu dokumentalnego od BBC. Premiera już wkrótce


05 października 2022

Podziel się newsem:

Hans Zimmer, jeden z najpopularniejszych kompozytorów muzyki filmowej na świecie, został bohaterem filmu dokumentalnego. Obraz powstaje dla BBC i ukaże się szybciej, niż myślimy.

Hans Zimmer – ikona muzyki filmowej

Hans Zimmer to jeden z najpopularniejszych i najbardziej uznanych kompozytorów muzyki filmowej oraz serialowej na świecie. Kariera niemieckiego kompozytora została wzięta pod lupę w dokumentalnym filmie BBC Hans Zimmer – Hollywood Rebel. Godzinna produkcja przybliży jego artystyczną drogę. Na ekranie obejrzymy również wywiady z reżyserami i producentami filmowymi, z którymi współpracował Zimmer. Będą to między innymi Ron Howard, Christopher Nolan, Denis Villeneuve, Barry Levinson, Gore Verbinski i Stephen Frears. Obraz wyreżyserował Francis Hanley.

To zaszczyt, że będę mógł podzielić się z widownią BBC małym wglądem w moją karierę i życie. Mam nadzieję, że ten dokument zainspiruje was do pogoni za marzeniami i do głębszego zrozumienia moich kompozycji oraz przede wszystkim muzyki

– skomentował Hans Zimmer,

Sama ilość filmów, do których Hans Zimmer skomponował muzykę, jest imponująca. Możliwość wejścia z nim do studia i sfilmowanie go przy keyboardzie była pracą marzeń. Hans zademonstrował nam techniki, którymi uzyskuje te niezwykłe dźwięki, a także zdradził nieco kulisy powstania jego najsłynniejszych filmowych kompozycji

– dodał Francis Hanley.

Premiera już 16 października na BBC Two.

Jego muzykę słyszał chyba każdy

Zimmer stworzył w swojej karierze setki, albo może nawet i tysiące kompozycji do filmów, seriali, reklam czy gier, a jego pierwszą filmową ścieżką dźwiękową był obraz Fucha w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. Zimmer przez lata ugruntował swoją pozycję w Hollywood i stworzył ścieżki dźwiękowe do takich filmów, jak Król Lew, Batman: Początek, Mroczny Rycerz, Mroczny Rycerz powstaje, Incepcja, Gladiator, Interstellar, Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka, Helikopter w ogniu, Cienka czerwona linia, Twierdza, Snajper, Karmazynowy przypływ czy Diuna. Za pierwszy oraz ostatni z wymienionych obrazów Zimmer otrzymał Oscara. Na swoim koncie ma także kilka Złotych Globów i nagród Grammy.

Hans Zimmer – Time

Hans Zimmer, jeden z najpopularniejszych kompozytorów muzyki filmowej na świecie, został bohaterem filmu dokumentalnego. Obraz powstaje dla BBC i ukaże się szybciej, niż myślimy. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →