fot. Golden Eggs Studio

Habemus papam! Powstaje symulator papieża


27 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Polskie studio Golden Eggs Studio przygotowuje grę komputerową Pope Simulator, czyli Symulator papieża. O czym będzie ta produkcja?

Nowy papież, czyli Symulator papieża

Symulator papieża to produkcja polskiego Golden Eggs Studio. Gra jest na ten moment w fazie rozwoju, jednak zapowiada się już arcyciekawie. Wcielimy się w rzecz jasna fikcyjnego papieża. Symulator rozpocznie się w dniu konklawe – będziemy mogli wybrać pochodzenie naszego papieża, co ma wpłynąć na rozgrywkę oraz poszczególne cechy i atrybuty, takie jak umiejętności retoryczne czy siła wiary, dzięki której będzie można błogosławić wiernych. Symulator papieża ma także posiadać system wyborów wpływających na dalszą grę. Jak czytamy w opisie produkcji na Steamie, będzie także możliwość regeneracji siły wiary poprzez modlitwę. Jako papież będziemy mierzyć się z problemami współczesnego świata, a nasze decyzje mogą wpłynąć na losy całej ludzkości. Symulator papieża zaoferuje między innymi możliwość wmieszania się w światowe konflikty, w trakcie których będzie można na przykład natchnąć społeczeństwo do obalenia dyktatora. Twórcy zapowiadają także pielgrzymki po świecie.

Sprawdź także: Wolfenstein trafił na Steama 19 lat po premierze

Kiedy wcielimy się w papieża?

Jak informuje Rzeczpospolita, nad grą pracuje były poseł Prawa i Sprawiedliwości, obecnie reprezentujący Koalicję ObywatelskąPaweł Kowal. Jego udział jest argumentowany wykształceniem, bowiem Paweł Kowal jest historykiem, politologiem i znawcą polityki Watykanu w okresie Zimnej wojny.

Mamy globalne aspiracje, dlatego od samego początku naszej działalności kładziemy nacisk na rozwój i obecność na rynkach Ameryki Północnej, Europy Zachodniej i Azji. Wszystkie nasze produkcje powstają oryginalnie w języku angielskim. To właśnie w krajach anglojęzycznych posiadamy największą rzeszę odbiorców. W Polsce mamy wielu oddanych i zaangażowanych fanów. Obecnie pracujemy nad trzema tytułami.

– mówi prezes Golden Eggs Studio, Paweł Czarnecki

Nie wiadomo jednak jeszcze, kiedy ukaże się produkcja Golden Eggs Studio.

Polskie studio Golden Eggs Studio przygotowuje grę komputerową Pope Simulator, czyli Symulator papieża. O czym będzie ta produkcja? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Nowy papież, czyli Symulator papieża Symulator […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →