kadr z filmu „Guillermo del Toro: Pinokio"

Jest pierwszy trailer niezwykłej animacji „Guillermo Del Toro: Pinokio”


10 listopada 2022

Podziel się newsem:

Do sieci trafił pierwszy trailer Guillermo Del Toro: Pinokio – animacji współtworzonej przez Guillermo Del Toro i Marka Gustafsona.

Pinokio inny niż wszystkie

Historia, którą wszyscy znają, niezależnie od dekady, w której się urodzili. Czy o Pinokiu da się opowiedzieć jeszcze w ciekawy sposób? Przekonamy się już niedługo. Jeśli jednak ma to się komuś udać, to z pewnością są to Guillermo Del Toro i Mark Gustafson. Laureat dwóch Oscarów za film Kształt wody oraz autor animacji do Fantastycznego Pana Lisa Wesa Andersona zaprezentują musicalową adaptację powieści Carlo Collodiego już 9 grudnia. Do sieci trafił właśnie pierwszy trailer produkcji stworzonej we współpracy z Netfliksem. Jako aktorzy głosowi w Guillermo Del Toro: Pinokio udzielili się między innymi Ewan McGregor, Tilda Swinton i Christopher Waltz. Na ten moment nie wiadomo, czy animacja doczeka się polskiego dubbingu i kto ewentualnie mógłby zostać weń zaangażowany.

Trailer filmu Guillermo Del Toro: Pinokio

Niezwykła twórczość Guillermo Del Toro i Marka Gustafson

Guillermo Del Toro zdaje się w tym przypadku właściwym człowiekiem na właściwym miejscu, patrząc na to, jak często w swojej twórczości posługuje się baśniową estetyką. Wystarczy wspomnieć chociażby nakręcone przez niego Kształt wody czy Labirynt Fauna bardzo docenione zarówno przez widzów, jak i krytyków filmowych. Ponadto ma on na swoim koncie także animację Czarodzieje: Opowieści z Arkadii. Mark Gustafson uchodzi z kolei za prawdziwego mistrza animacji poklatkowej, techniki, jaką został wykonany Guillermo Del Toro: Pinokio. Jest to bardzo klasyczny sposób animacji polegający na stworzeniu jej przy pomocy klatek, z czego każda kolejna różni się nieco od poprzedniej, umożliwiając imitację ruchu.

Do sieci trafił pierwszy trailer Guillermo Del Toro: Pinokio – animacji współtworzonej przez Guillermo Del Toro i Marka Gustafsona. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →