zdjęcie z klipu do utworu „Scorpio” Grandmastera Flasha

Dlaczego twórcy „The Message” nienawidzili własnego utworu? Scorpio odpowiada


26 lipca 2022

Podziel się newsem:

Scorpio z Grandmaster Flash and the Furious Five podzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi The Message z okazji 40. rocznicy wydania tego kultowego utworu.

Może nadal chcieliśmy być dziećmi?

W rozmowie z HipHopDX Scorpio z Grandmaster Flash and The Furious Five podzielił się przemyśleniami dotyczącymi największego hitu grupy, The Message, z okazji 40 lat od jego premiery. Jak przyznał, twórcy utworu z początku… nienawidzili go:

Myślę, że jedną z ważnych rzeczy w tej piosence jest to, że po prostu pokładamy w niej zaufanie w rzeczach, do których czasami nie mieliśmy zaufania. Czasem jednak musisz odstawić swoje ego na bok. Ponieważ realistycznie rzecz biorąc, nienawidziliśmy tej piosenki. Nie mogliśmy jej znieść. Nie sądziliśmy, że tak będzie, ale dzięki Bogu pani Robinson [Sylvia Robinson, właścicielka Sugarhill Records gdzie Grandmaster Flash and The Furious Five wydali The Message – przyp. red.] miała lepszą wizję.

Zapytany o powody tego stanu rzeczy kontynuował:

Myślę, że naprawdę baliśmy się zmian. Ponieważ byliśmy największymi supergwiazdami getta przed wydaniem albumu. I wszystko, co doprowadziło nas do tego punktu, to była bragga. Rapowaliśmy o dziewczynach, imprezach. Usłyszenie się na takiej płycie, z wolniejszym tempem i cięższym przesłaniem, może to było dla nas zbyt prawdziwe. Jakby ktoś nam mówił: „To czas, żebyście wszyscy dorośli”. Może nadal chcieliśmy być dziećmi i śpiewać o imprezowaniu, a nie rzeczywistości.

Na koniec Scorpio dodał, że przesłanie zawarte w The Message jest niestety nadal aktualne.

Grandmaster Flash and The Furious Five – The Message

Moment przełomowy

The Message zdecydowanie zapisało się złotymi zgłoskami w historii hip-hopu. W zasadzie w każdym rankingu wszech czasów wskazuje się największy hit pochodzącej z Bronxu grupy. Dla wielu to pierwszy utwór rapowy zawierający poważny komentarz społeczny i polityczny. Stał się także pierwszym utworem dodanym przez Bibliotekę Kongresu Stanów Zjednoczonych do National Recording Registry, a więc specjalnej listy nagrań, które „mają znaczenie kulturowe, historyczne lub estetyczne i/lub informują, lub odzwierciedlają życie w Stanach Zjednoczonych”.

Scorpio z Grandmaster Flash and the Furious Five podzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi The Message z okazji 40. rocznicy wydania tego kultowego utworu. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Mata przerwał wydawniczą ciszę! Co nowego wydał? Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →