Grafik z Iranu stworzył realistyczny portret Chopina w 3D

Podziel się newsem:

Irański grafik Hadi Karimi stworzył portret kompozytora Fryderyka Chopina, na podstawie pukla włosów, fotografii oraz pośmiertnej maski. Zobaczcie.

Hadi Karimi to pochodzący z Iranu grafik, zajmujący się tworzeniem komputerowych obrazów, rzeźb i odwzorowywaniu podobizn znanych ludzi. Jedną ze swoich najnowszych prac artysta poświęcił polskiego kompozytorowi Fryderykowi Chopinowi.

Hadi Karimi stworzył realistyczny portret Fryderyka Chopina

Artysta, do stworzenia portretu muzyka miał do dyspozycji jedynie dwie fotografie, kosmyk włosów, który znajduje się w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie oraz pośmiertną maskę.

Chopin był introwertykiem dbającym o swoją prywatność. Istnieją jedynie dwie jego potwierdzone fotografie, z czego jedna jest zniszczona i trudno z niej coś wydobyć. Druga z kolei została wykonana w momencie, kiedy twórca był już poważnie chory, a jego twarz nosi tego znamiona. W trakcie życia namalowano też wiele portretów Chopina, ale problem z nimi jest taki, że zwykle są bardziej pochlebne, niż realistyczne. Jedyne więc na czym mogłem polegać, to pośmiertna maska twórcy. Po śmierci wszystkie mięśnie tracą napięcie i pozostaje zniekształcona twarz. Starałem się tchnąć w to życie, nie wiem, jak blisko jest to tego, jak naprawdę wyglądał ten człowiek!

Karimi opisał prace nad portretem w poście na Instagramie:

Wyświetl ten post na Instagramie.

Chopin was a very introvert and private type of person, he has only two confirmed photographs, which one of them is deteriorated and hard to get anything out of, the other one was taken during the time that he was seriously ill and his face is swollen and disfigured. Also in his lifetime Chopin had his portrait painted and drawn by a variety of artist, but the problem with most of them is that they’re more flattering rather than realistic. So all that I could rely on was his death mask. After death all the muscles lose all their tension and all left is a disfigured face. I did my best to breathe life into it, don’t know how close this is to how the man actually looked like! #FredericChopin #zbrush #maya #arnoldrender #substancepainter #autodeskmaya #wacom #photorealism #realism #digitalportrait #3dsculpt #3dsculpting #cg #cgi #cgart #3dart #photoshop #artstationhq #3dtotal #cgsociety #xuxoe #howiseedatworld #artselect #artdiscovered #instaart #arts_gate #artistsofinstagram #Chopin

Post udostępniony przez Hadi Karimi (@hadikarimi.art)

To nie pierwsza tego typu praca irańskiego artysty. Wcześniej twórca stworzył portrety 3D m.in. Grace Kelly, Drake’a, Davida Bowiego, Audrey Hepburn czy Fryderyka Nietzchego.

Irański grafik Hadi Karimi stworzył portret kompozytora Fryderyka Chopina, na podstawie pukla włosów, fotografii oraz pośmiertnej maski. Zobaczcie. Hadi Karimi to pochodzący z Iranu grafik, zajmujący się tworzeniem komputerowych obrazów, rzeźb i odwzorowywaniu podobizn znanych ludzi. Jedną ze swoich najnowszych prac artysta poświęcił polskiego kompozytorowi Fryderykowi Chopinowi. Hadi Karimi stworzył realistyczny portret Fryderyka Chopina Artysta, […]

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →