Fot. Jonathan Kise

Girl in red prezentuje kolejny przebojowy singiel „you stupid bitch”


15 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Girl in red nie zwalnia tempa i na chwilę przed premierą swojego debiutanckiego albumu prezentuje kolejny singiel – you stupid bitch.

Rock’n’rollowa energia w nowym singlu girl in red

Bezkompromisowa, szczera i bez jakichkolwiek ogródek – tak właśnie można określić twórczość girl in red, artystki, dla której tematy tabu nie istnieją. Regułę tę potwierdza jej najnowszy singiel, you stupid bitch, który jest mieszanką wszystkich charakterystycznych dla norweskiej wokalistki cech.

Mamy tu rock’n’rollową energię, brzmieniową dzikość i zadziorny tekst z queerowym tłem. Dodatkowo girl in red ponownie bawi się konwencją, bo pomimo dość wymownego tytułu utwór, ten jest jednak pełnym namiętności i troski listem miłosnym. Przekonajcie się sami!

girl in red – you stupid bitch, posłuchaj singla

Debiutancki album girl in red nadchodzi wielkimi krokami

You stupid bitch to kolejny po midnight love, rue i serotonin singiel zapowiadający debiutancki album girl in red, a jednocześnie ostatni jego przedsmak, który ukazał się przez premierą płyty. Ta będzie miała miejsce już za moment, bo dokładnie 30 kwietnia!

Kryjąca się pod pseudonimem Marie Ulven nagrywała swój nadchodzący album if i could make it go quiet w Bergen, przemierzając tym samym ośmiogodzinną trasę z Oslo, gdzie mieszka, do studia nagraniowego pożyczonym od ojca samochodem. Sama z uśmiechem wspomina ten czas:

Za każdym razem, gdy wychodziłam ze studia nagraniowego w Bergen, godzinami wsłuchiwałam się w moje utwory i zastanawiałam się, co można zrobić lepiej, co jeszcze mogę udoskonalić? Prowadzenie samochodu jest niezwykle oczyszczające, daje niesamowite poczucie wolności. Uwielbiam rozmawiać sama ze sobą… na głos! Gdybym nie słuchała muzyki, to całe dnie spędzałabym w samochodzie na mówieniu do siebie. Czytałam, że jest to zdrowe, więc zamierzam to robić dalej.

Jeśli jesteście ciekawi więcej zakulisowych opowieści z powstawania albumu if i could make it go quiet, znajdziecie je w naszej rozmowie z girl in red. Nie przegapcie!

Śpiewa głośno i bez strachu o LGBTQ+ – wywiad z girl in red

girl in red wywiad
girl in red, fot. Jonathan Kise

Girl in red nie zwalnia tempa i na chwilę przed premierą swojego debiutanckiego albumu prezentuje kolejny singiel – you stupid bitch. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest tak kultowe? Rock’n’rollowa […]

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →