Filmy i prawa człowieka. Ruszył festiwal WATCH DOCS


09 grudnia 2020

Podziel się newsem:

Filmy ostatnio nie miały zbyt dużego wyboru, a duży ekran chcąc nie chcąc, zamknął się w małym. Do 13 grudnia w domowym zaciszu będzie można obejrzeć produkcje w ramach festiwalu WATCH DOCS – komfortowo i w naprawdę atrakcyjnej cenie, jak za znakomity wybór offowego kina.

WATCH DOCS – filmy na czasie

To kolejne wydarzenie, którego jubileuszowa, dwudziesta już edycja przypada w 2020 roku. Wcześniej WATCH DOCS okupował ekrany w takich miejscach, jak Kino Muranów, Kino Luna, czy Pałac U-jazdowski Kino, w tym roku wyjątkowo odbywa się online. To jeden z najstarszych i największych festiwali, poświęconych prawom człowieka. Zaostrzający się konflikt społeczny w Polsce, oczywiste tarcia między aktualną władzą a obywatelami stwarzają idealną przestrzeń do odbioru materiałów oraz dyskusji – dlaczego tak jest i jak powinno być. Ostatnie doniesienie o wykupie Polska-Press (lidera na polskim rynku prasy lokalnej) przez Orlen skutecznie podsyciło niepokoje i wzbudziło obawy, co do zachowania niezależności prasy, która w szerokim kontekście powoli staje się fikcją. Wątek jak znalazł, by pochylić się nad nim przy okazji oglądania festiwalowych filmów. Pozdrawiamy z Polski w 2020 roku.

WACH DOCS filmy
Pewnego Razu w Wenezueli reż.: Anabel Rodríguez Ríos

Watch DOCS – polska edycja

Na festiwalowej platformie prócz dokumentów, czekają na Was panele dyskusyjne, debaty czy wirtualne spotkania z reżyserami. Przede wszystkim zaś – bogaty wybór filmów. Wśród nich choćby 7-sierpnia, polski projekt traktujący o protestach społeczności LGBT i pokazowych zatrzymaniach przez policję. Reżyserem obrazu jest Michał Bolland, a muzykę napisała Kasia Lins razem z Karolem Łakomcem. Ciekawą polską propozycją jest też Eksterminacja, gdzie Aleksander Edelman, syn Marka Edelmana opowiada o powtarzalności ludobójstwa. To porównanie Holocaustu i Rwandy w 1994 – wnioski wysuwa sam odbiorca. Poza tym: kwestia klimatu, dezinformacji, trudnych relacji społecznych. Innymi słowy, mocne kino, które może i zmrozi, ale także poruszy.

7-my sierpnia – zwiastun filmu

Wacth DOCS – o dostępności filmów

W ramach festiwalu, dokumenty będzie można oglądać na platformie MOJEeKINO.pl. Wszystkie filmy są dostępne tam do północy 13 grudnia. Jeżeli chodzi o bilety, można nabyć pojedyncze wejściówki na seans (9zł) oraz karnet na pięć wybranych obrazów (30zł). Warto dodać, że po zakończeniu eventu, do 30 grudnia na VoD.pl będą dostępne filmy z kolekcji 20 lat WATCH DOCS. Wybrane tytuły z poprzednich edycji i to całkowicie za darmo? Owszem – jedyny haczyk polega na tym, że promocja działa jedynie na terenie Polski. Miłego oglądania, filmowe świry!

grafika główna: Multiversal

Filmy ostatnio nie miały zbyt dużego wyboru, a duży ekran chcąc nie chcąc, zamknął się w małym. Do 13 grudnia w domowym zaciszu będzie można obejrzeć produkcje w ramach festiwalu WATCH DOCS – komfortowo i w naprawdę atrakcyjnej cenie, jak za znakomity wybór offowego kina. WATCH DOCS – filmy na czasie To kolejne wydarzenie, którego […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →