Film dokumentalny o zespole Kult niebawem trafi do kin

Podziel się newsem:

Kult istnieje już prawie 40 lat i wciąż nie planuje schodzić ze sceny. Do kin trafi niedługo film dokumentalny o zespole, a muzycy planują wiele koncertów  w Polsce i za granicą.

Kult to polski zespół, grający rock alternatywny. Został założony w 1982 roku przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę. Muzykę zespołu wyróżnia charakterystyczne brzmienie klawiszy oraz często prowokacyjne teksty charyzmatycznego wokalisty – Kazika. Jest to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych. Na ich dyskografię składa się 16 albumów, 4 z nich uzyskały status Platynowej Płyty.

Kult – film dokumentalny w kinach od 22 listopada

Kult poprzez swoją twórczość, od początku istnienia sprzeciwiał się systemowi i dla wielu słuchaczy stał się symbolem buntu. Ciekawa historia zespołu trafi niebawem do kin w formie filmu dokumentalnego, wyreżyserowanego przez Olgę Bieniek (Kamerdyner, Czarny Czwartek). Film ma trafić do kin już jesienią tego roku.

Pomysł powstał kilkanaście lat temu. Początek realizacji to 2014 rok. Długo były podejmowane decyzje, jeśli chodzi o obraz filmu. Nie chcieliśmy widzom sprzedać, z jednej strony czegoś banalnego, a z drugiej sfałszowanego. To nie będzie film o historii zespołu. Ta produkcja ma przedstawić obraz, dzięki któremu będzie można bardzo zbliżyć się do bohaterów. Myślę, że tak blisko nikt nie był, również ja, choć sympatyzuję, uwielbiam i mam słabość do nich wszystkich.

Premiera produkcji odbędzie się na 35. Warszawskim Festiwalu Filmowym (11-20 października) w konkursowej sekcji dokumentalnej. Natomiast do kin w całej Polsce trafi 22 listopada.

kult film dokumentalny


Jeśli chcecie zobaczyć Kult na żywo, to w ramach Pomarańczowej Trasy, 3 listopada zagra w łódzkiej Wytwórni. Bilety znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

Kult istnieje już prawie 40 lat i wciąż nie planuje schodzić ze sceny. Do kin trafi niedługo film dokumentalny o zespole, a muzycy planują wiele koncertów  w Polsce i za granicą. Kult to polski zespół, grający rock alternatywny. Został założony w 1982 roku przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę. Muzykę zespołu wyróżnia charakterystyczne brzmienie klawiszy […]

Kult - Łódź, Wytwórnia | 03.11.2019

Biletomat.pl
60 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →