fot. materiały prasowe

Eurowizja 2024: Luna oficjalną reprezentantką Polski. Zaśpiewa „The Tower


19 lutego 2024

Obserwuj nas na instagramie:

Luna z utworem The Tower już w maju poleci do Szwecji, gdzie będzie reprezentować Polskę w 68. Konkursie Piosenki Eurowizji

Mamy polską reprezentantkę na Eurowizję 2024

Luna jedzie na Eurowizję 2024! Tak postanowiło jury podczas wewnętrznych preselekcji zorganizowanych przez TVP. Przedstawicielka Universal Music Polska dostała najwyższą sumę punktów za zgłoszony utwór The Tower, przy którym pracowali wraz z artystką Max Cooke, Fyfe (Paul Dixon), Matt Wiggins i Stuart Hawkes. Polka zaprezentuje się w pierwszej połowie pierwszego półfinału.

Przed Steczkowską i Chłopami

Zaledwie jednym punktem Luna wygrała z Justyną Steczkowską. Na trzecim mniejscu znalazł się utwór Jesień – Tańcuj z filmu Chłopi. Eurowizja 2024 odbędzie się 7, 9 i 11 maja. Co ciekawe, dwa lata temu Luna i Steczkowska nagrały w duecie wspólną piosenkę. Pisaliśmy o tym TU.

Czytaj też: Luna – księżycowa wróżka, która lawiruje między jawą a snem [wywiad]

Najwięcej punktów dla Luny

Komisja Konkursowa wybrała utwór 24-letniej artystki sceny alternatywnej spośród 212 zgłoszonych propozycji. Jak czytamy na stronie klubu fanów Eurowizji, każdy z członków komisji, po przesłuchaniu i ocenieniu wszystkich zgłoszonych utworów, wskazał dziesięciu faworytów, którym przydzielił punkty w skali od 1 do 10. Piosenka Luny zebrała najwięcej, bo aż 34 punkty, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji i wygrywając krajowe preselekcje do 68. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Spełnia się moje wielkie marzenie!. Musiałam poczekać na dobry czas, aby móc spróbować je spełnić, ale oto jestem. Sama nie mogę jeszcze w to uwierzyć”

– napisała Luna.

Eurowizja 2024: Kto oprócz Luny?

68. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Szwecji. Wszystko dlatego, że w zeszłym roku wygrała Loreen z utworem Tattoo. W Malmö Arenie zaprezentuje się 37 państw. Najpierw zobaczymy półfinały konkursu (7 i 9 maja) a następnie Wielki Finał (11 maja 2024 r.). W konkursie udział weźmie 37 państw. Znamy już reprezentantów Belgii, Cypru, Grecji, Gruzji, Holandii i Wielkiej Brytanii. 19 państw wskazało już reprezentanta i piosenkę.

Luna
fot. materiały prasowe

Luna z utworem The Tower już w maju poleci do Szwecji, gdzie będzie reprezentować Polskę w 68. Konkursie Piosenki Eurowizji Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Mamy […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →