materiały prasowe

Eurowizja 2023: Public Image Ltd zawalczy o reprezentowanie Irlandii


09 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Postpunkowa grupa Public Image Ltd chce reprezentować Irlandię w Konkurs Piosenki Eurowizji 2023. Zgłosili już piosenkę.

Eurowizja 2023. Public Image Ltd chce reprezentować Irlandię

Konkurs Piosenki Eurowizji jest najpopularniejszym z najdłużej trwających programów telewizyjnych na świecie. Corocznie ogląda go od 100 do 600 milionów widzów. Choć wiele osób uważało przez lata, że eurowizyjne piosenki nie idą z duchem czasów, zespoły takie jak Måneskin udowodniły, że konkurs ma wciąż sporą siłę przebicia.

Jaka będzie Eurowizja 2023? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie musimy poczekać do maja. Już teraz jednak wokół niej zaczęły dziać się ciekawe rzeczy. Na przykład pojawiła się informacja, że w konkursie chce rywalizować postpunkowy zespół Public Image Ltd. To kultowa już formacja, na której czele stanął w 1978 roku John Lydon – znany też jako Johnny Rotten wokalista Sex Pistols. Na Eurowizji 2023 zespół PiL chciałby zaprezentować piosenkę Hawaii. To wybór tym bardziej ciekawy, że nie jest to banalny popowy przebój, ale list miłosny napisany do żony Johna Lydona, Nory, która cierpi na chorobę Alzheimera.

Utwór jest dedykowany wszystkim, którzy przeżywają ciężkie chwile w życiu z osobą, na której najbardziej im zależy. (…) Niesie on także przesłanie nadziei, że ostatecznie miłość zwycięża wszystko

– napisał John Lydon w oświadczeniu.

W 2020 muzyk porzucił na jakiś czas prace w zespole, by zaopiekować się ukochaną. Jak pisze „Rolling Stone”, PiL ma wydać w 2023 roku pełen album studyjny. To pierwszy krążek od ośmiu lat po ostatniej płycie What the World Needs Now…

Public Image Ltd zawalczy o reprezentowanie Irlandii w konkursu Eurowizja 2023 w przyszłym miesiącu podczas rozgrywek emitowanych na kanale publicznej irlandzkiej telewizji.

Posłuchajcie singla Hawaii:

Eurowizja 2023 w Liverpoolu. Co wiemy?

Zgodnie z zasadami w 2023 r. Konkurs Piosenki Eurowizji powinien odbyć się w Ukrainie, która była zeszłorocznym zwycięzcą. W finale wygrał zespół Kalush Orchestra, z piosenką Stefania, za którą otrzymali łącznie 631 punktów w głosowaniu jurorów i telewidzów. Z powodu trwającej wojny z Rosją Eurowizja 2023 odbędzie się na terenie Wielkiej Brytanii w Liverpoolu. Decyzję podjęli organizatorzy konkursu w porozumieniu z Europejską Unią Nadawców.

Nadawca publiczny każdego kraju zrzeszonego w EBU może zgłosić do Konkursu Piosenki Eurowizji jeden utwór. Nie ma żadnego ograniczenia w kwestii gatunku muzycznego, ale musi spełnić kilka wymagań – m.in. mieć mieć ok. trzech minut, a na żywo może go zaprezentować maksymalnie sześć osób, mających co najmniej 16 lat. By wybrać reprezentanta danego kraju, najczęściej zbiera się specjalną komisję składającą się z osób związanych z branżą muzyczną. Finały eliminacji prezentowane są w telewizjach publicznych.

67. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 9, 11 i 13 maja 2023 w Liverpool Arena w Liverpoolu.

Postpunkowa grupa Public Image Ltd chce reprezentować Irlandię w Konkurs Piosenki Eurowizji 2023. Zgłosili już piosenkę. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Eurowizja 2023. Public […]

Tutaj kupisz swój bilet na koncert lub festiwal!

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →