fot. EBU / ANDRES PUTTING

Eurowizja 2021 – co z Polską? Kiedy występ Rafała Brzozowskiego?

Obserwuj nas na instagramie:

Pierwszy półfinał konkursu Eurowizji 2021 już za nami. Nadchodzi drugi – dla nas ważniejszy, bowiem to właśnie podczas niego zobaczymy występ reprezentanta Polski, Rafała Brzozowskiego, z piosenką The Ride.

Eurowizja 2021 w pełni. Co się działo podczas pierwszego półfinału?

Eurowizja co roku wzbudza ogromne emocje i nie inaczej jest oczywiście tym razem. Pierwszy półfinał sprawił, że na całym świecie rozgorzały zacięte dyskusje wokół tego najpopularniejszego w Europie konkursu piosenki, bowiem tradycyjnie, podczas występów reprezentantów poszczególnych państw nie brakowało kontrowersji i zaskoczeń. Więcej o najciekawszych momentach pierwszego półfinału Eurowizji 2021 przeczytacie tutaj:

Eurowizja 2021: zwycięzcy i najlepsze momenty pierwszego półfinału

Eurowizja 2021 – czas na drugi półfinał i występ Rafała Brzozowskiego

Czas zatem na drugie eurowizyjne starcie, które zapowiada się jeszcze ciekawiej niż to pierwsze. Dla nas głównie ze względu na fakt, że podczas drugiego półfinału tegorocznej Eurowizji wystąpi nasz reprezentant – Rafał Brzozowski z utworem The Ride. No właśnie, a co słychać w szeregach sztabu Rafała?

Rafał Brzozowski – The Ride

Starcie Rafała Brzozowskiego z COVID-19. Eurowizyjny występ Polaka pod znakiem zapytania

Polską ekipę w Rotterdamie, gdzie odbywa się tegoroczna Eurowizja, spotkały ostatnio niemałe nieprzyjemności, bowiem 15 maja, podczas jednej z rutynowych kontroli, u członka polskiej delegacji wykryto zakażenie wirusem COVID-19. Cała ekipa, wraz z Rafałem Brzozowskim, została natychmiastowo skierowana na izolację, przez co reprezentacja Polski nie mogła uczestniczyć w ceremonii otwarcia konkursu, która odbyła się dzień później, 16 maja.

Fani artyści zadrżeli o stan jego zdrowia, ale przede wszystkim o możliwość wystąpienia Rafała w konkursie, która w świetle powyższych okoliczności została postawiona pod sporym znakiem zapytania. Dziś dotarły do nas jednak dobre wieści prosto z Rotterdamu – najnowsze wyniki testu na COVID-19 Rafała Brzozowskiego wskazują negatywny wynik, co pozwoli artyście wystąpić podczas nadchodzącego, drugiego półfinału tegorocznej Eurowizji.

Eurowizja 2021: drugi półfinał Polska Rafał Brzozowski
Eurowizja 2021 – Rafał Brzozowski
fot. EBU / ANDRES PUTTING

Eurowizja 2021 – COVID-19 również w islandzkich szeregach

Tyle szczęścia nie miał już reprezentant Islandii, który właśnie dziś dowiedział się, że nie wystąpi podczas konkursu w związku z wykryciem u niego wirusa COVID-19. Organizatorzy Eurowizji są jednak przygotowani na tę okoliczność i choć Daði og Gagnamagnið nie będzie mógł zaśpiewać na żywo, podczas półfinału zostanie odtworzone jego wykonanie zarejestrowane podczas oficjalnych prób.

Daði og Gagnamagnið – 10 Years

Rafał Brzozowski na Eurowizji. Zobaczcie, jak będzie wyglądał jego występ!

Jeśli zaś chodzi o to, jak będzie wyglądać sam występ Rafała Brzozowskiego podczas tegorocznej Eurowizji, na oficjalnej kanałach konkursu zamieszczono materiały z obu prób artysty, które wskazują na to, że wykonaniu The Ride będzie towarzyszył nie tylko przebojowy układ choreograficzny, ale także pirotechnika. Zobaczcie!

Eurowizja 2021 – drugi półfinał. Kiedy i gdzie oglądać?

Drugi półfinał Eurowizji 2021, podczas którego zobaczymy występ Polaka odbędzie się już w czwartek, 20 maja. Transmisję będzie można oglądać na kanale TVP1 od godziny 21:00. Tego dnia w głosowaniu SMSowym mogą wziąć udział Polacy, jednak zgodnie z zasadami konkursu, nie będziemy mogli głosować na swojego reprezentanta. Rafał Brzozowski zaśpiewa jako szósty.

Oprócz Polski, podczas drugiego półfinału Eurowizji 2021 zobaczymy również występy reprezentantów San Marino, Estonii, Czech, Grecji, Austrii, Mołdawii, Islandii, Serbii, Gruzji, Albanii, Portugalii, Bułgarii, Finlandii, Łotwy, Szwajcarii oraz Danii. Dziesięciu najlepszych wykonawców wybranych głosami widzów, zakwalifikuje się do finału Eurowizji 2021, który będzie miał miejsce w sobotę, 22 maja. Wtedy do rywalizacji dołączą również państwa Wielkiej Piątki, czyli Hiszpania, Wielka Brytania, Francja, Włochy oraz Niemcy, a także tegoroczni gospodarze – Holandia, którzy nie muszą brać udziału w półfinałach i automatycznie kwalifikują się do finału. Szykują się naprawdę wielkie emocje. Nie przegapcie!

Eurowizja 2021: drugi półfinał Polska Rafał Brzozowski
Eurowizja 2021
fot. NPO/NOS/AVROTROS NATHAN REINDS

Pierwszy półfinał konkursu Eurowizji 2021 już za nami. Nadchodzi drugi – dla nas ważniejszy, bowiem to właśnie podczas niego zobaczymy występ reprezentanta Polski, Rafała Brzozowskiego, z piosenką The Ride. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →