Eurowizja 2017: Oto wszyscy polscy kandydaci!


13 lutego 2017

Obserwuj nas na instagramie:

Poznaliśmy oficjalną listę polskich kandydatów do Eurowizji 2017. O miejsce w finale konkursu będą walczyli między innymi Lanberry, Kasia Moś i Rafał Brzozowski.

Każdy się śmieje z Eurowizji, a potem wielu i tak ląduje przed telewizorami ze znajomymi, piwem i czipsami. Czasami dziwi nas, że Eurowizja przetrwała aż do 2017 roku, bo od lat nie wypromowała nikogo, kto odniósłby jakikolwiek sukces poza konkursem. Eurowizja to jednak taki popkulturowy folklor, bez którego europejska scena nie byłaby uboższa, ale może byłoby trochę smutniej.

Nie brakuje ludzi, którzy wciąż się chcą w to pakować. Tym razem do komisji, która dokonała wyboru polskich kandydatów, zgłosiło się 130 chętnych. Polskie preselekcje do Eurowizji 2017 odbędą się 18 lutego. Wybór dokonają wspólni widzowie z jury – każda ze stron ma po 50 procent wagi głosów. Zwycięzca weźmie udział w pierwszym półfinale konkursu, który odbędzie się on 9 maja. W tym roku Eurowizja odbędzie się w Kijowie ze względu na wygraną Jamali, reprezentantki Ukrainy w zeszłorocznej edycji imprezy.

A teraz poznajcie polskich kandydatów i poznajcie dostępne już utwory:

Kasia Moś – “Flashlight”

Carmell – “Faces”

Agata Nizińska – “Reason”

Małgorzata Uściłowska (Lanberry) – “Only human”

Aneta Sablik – “Ulalala”

Paulla – “Chcę tam z tobą być”

Olaf Bressa – “You look good”

Utwóry, które nie miały premiery:

Martin Fitch – “Fight for us”

Rafał Brzozowski – “Sky over Europe”

Isabell Otrębus-Larsson – “Voiceless”

Poznaliśmy oficjalną listę polskich kandydatów do Eurowizji 2017. O miejsce w finale konkursu będą walczyli między innymi Lanberry, Kasia Moś i Rafał Brzozowski. Każdy się śmieje z Eurowizji, a potem wielu i tak ląduje przed telewizorami ze znajomymi, piwem i czipsami. Czasami dziwi nas, że Eurowizja przetrwała aż do 2017 roku, bo od lat nie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →