kadr z filmu „Elvis”

„Elvis” w wersji reżyserskiej? Reżyser filmu nie spełni całkowicie oczekiwań fanów


15 września 2022

Podziel się newsem:

Elvis niezmiennie cieszy się zainteresowaniem i sympatią fanów. Wiele osób oczekuje też wydłużonej wersji reżyserskiej filmu. Baz Luhrmann, reżyser Elvisa, odniósł się do ich próśb.

Czterogodzinna wersja Elvisa? Baz Luhrmann się nie zgadza

Pod koniec czerwca w kinach na całym świecie zadebiutował Elvis Baza Luhrmanna, a od niedawna dostępny jest on też w serwisie HBO Max. Choć film trwa dwie godziny i trzydzieści dziewięć minut, część fanów domaga się, by powstało czterogodzinne rozszerzenie. W wywiadzie dla Screen Rant Luhrmann zdradził, że director’s cut Elvisa może faktycznie powstać, jednak nie będzie on tak obszerny, jak oczekują tego widzowie. Nie wiadomo również, kiedy reżyser miałby rozpocząć prace nad rozszerzoną wersją.

Zobacz: Elvis oczami jego żony. Powstaje Priscilla, film o małżeństwie Presleyów

Nie teraz i prawdopodobnie nie w przyszłym roku. Mimo wszystko nie zamykam się na pomysł wypuszczenia w przyszłości dłuższej wersja montażowej Elvisa. Muszę być teraz bardzo ostrożny, bo kiedy mówię te słowa, mój Twitter zalany jest wiadomościami w stylu „Chcemy czterogodzinnej wersji!”. Czuję się tak, jakby ludzie stali przed moją furtką i skandowali to hasło. Na razie, dopóki film jest w kinach w swojej finalnej wersji, temat jest zamknięty.

Każda minuta postprodukcji wymaga zadbania o efekty wizualne, kolorowanie, cięcia, ogólne dopracowanie czy ADR dźwięku. To nie tak, że wszystko jest skończone, wcisnę przycisk i pojawi się nowy film. Musisz wrócić i nad tym ciężko pracować. Aby powstała wersja reżyserska Elvisa, musiałbym spędzić nad tym kolejne cztery czy sześć miesięcy. Nie mówię nie, ale na pewno nie w tym momencie. Jestem trochę zmęczony

– wyznaje reżyser.
elvis
oficjalny plakat filmu, fot. materiały prasowe

W najnowszym dziele Luhrmanna w rolę Króla Rock and Rolla wcielił się Austin Butler. U jego boku wystąpili m.in. Tom Hanks (pułkownik Tom Parker) oraz Olivia DeJonge (Priscilla Presley). Autorami scenariusza są Baz Luhrmann oraz Sam Bromell, którzy przedstawili w filmie dwadzieścia lat kariery Elvisa Presleya. Serwis boxofficemojo.com podaje, że od momentu premiery film zarobił ponad dwieście osiemdziesiąt cztery miliony dolarów.

Elvis – oficjalny zwiastun

Elvis niezmiennie cieszy się zainteresowaniem i sympatią fanów. Wiele osób oczekuje też wydłużonej wersji reżyserskiej filmu. Baz Luhrmann, reżyser Elvisa, odniósł się do ich próśb. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →