Elton John zachęca fanów do nakręcenia nowych klipów do jego klasyków

Obserwuj nas na instagramie:

Elton John i YouTube organizują otwarty konkurs. Każdy będzie mógł stworzyć oficjalne teledyski do utworów “Bennie and the Jets”, “Rocket Man” i “Tiny Dancer”.

W 50. rocznicę współpracy między Eltonem Johnem a Berniem Taupinem – autorem tekstów wszystkich jego hitów – piosenkarz postanowił stworzyć akcję Elton John: The Cut. Celem jest stworzenie klipu do piosenek, które powstały jeszcze przed nastaniem ery wideo.

Każda piosenka wyznacza kategorie dla prac wizualnych. “Rocket Man” ma zawierać animacje, “Tiny Dancer” grę aktorską, a “Bennie and the Jest” skupi się wokół choreografii współczesnej. Konkurs kończy się 23 stycznia 2017 r.

– Jesteśmy podekscytowani wspólpracą z YouTubem, mającą na celu zebranie artystów i fanów muzyki wszystkich generacji wokół wspólnej pasji do storytellingu. YouTube jest bogatą płaszczyzną kreatywności i nie mogę się doczekać, by zobaczyć jak szerokie spektrum talentów od tańca, przez grę aktorską, aż do społeczności animatorów, pokaże swoje wizje do tych uwielbianych piosenek – mówi Elton John.

Trzech znanych twórców na YouTubie, doświadczonych we wspomnianych kategoriach, stworzy skróconą listę najlepszych prac, które zostaną później ocenione przez Eltona, Taupina i Pulse Films, czyli producentów teledysku do piosenki Beyonce – “Lemonade”.

Zwycięzcy zgarną 10 tysięcy dolarów, a filmy w ostatecznej wersji zadebiutują latem 2017 roku.

źródło: Rolling Stone

Elton John i YouTube organizują otwarty konkurs. Każdy będzie mógł stworzyć oficjalne teledyski do utworów “Bennie and the Jets”, “Rocket Man” i “Tiny Dancer”. W 50. rocznicę współpracy między Eltonem Johnem a Berniem Taupinem – autorem tekstów wszystkich jego hitów – piosenkarz postanowił stworzyć akcję Elton John: The Cut. Celem jest stworzenie klipu do piosenek, […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →