Kadr z teledysku do utworu STILLO

donGURALesko, VNM, Kabe i Joda naprawdę mają „STILLO


07 grudnia 2021

Podziel się newsem:

De Nekst Best Mixtape 2 za chwilę pojawi się u słuchaczy. Nim tak się jednak stanie – mamy kolejny barwny singiel.

Projekt z rozmachem

Chociaż międzypokoleniowe kooperacje nie są rzadkością w polskim rapie, można postawić tezę, że powstają one głównie w dość oczywistych stylistycznie ramach. Niby odległe od siebie roczniki się widzą, ale raczej wyimkowo. Właśnie dlatego krążki takie jak De Nekst Best Mixtape 2 potrafią rozpalić wyobraźnię fana gatunku. W przypadku tego wydawnictwa trudno mówić o pójściu po linii najmniejszego oporu.

Już pierwszy singiel przyniósł ogromne zaskoczenie. Na jednym biegunie była legenda w postaci Liroya, na drugim – schafter, a pomiędzy jeszcze weterani: Dizkret, VNM i producent Waco. Później na bicie Gibbsa spotkali się WdoWa, Siles, FonTam i Pono, po czym w trzecim rozdaniu usłyszeliśmy wspomnianego V-a, Tego Typa Mesa, rip scotty’ego i Peję na afrotrapowej bombie skonstruowanej przez LOAA. Najnowszy, czyli czwarty track to nieoczekiwany popis umiejętności.

VNM x rip scotty x Ten Typ Mes x Peja – YNNI (prod. LOAA)

Kto ma tu ten styl?

O tym kawałku z De Nekst Best Mixtape 2 pisaliśmy już w opublikowanym ponad miesiąc przed premierą tekście z pierwszymi wrażeniami z odsłuchu projektu. Pozwólcie więc, że odeślemy was do tego artykułu, a na zachętę dorzucimy autocytat: ciekawy zabieg formalny przynosi również pohukujące, leżące niedaleko od Nowego Jorku Stillo. Raperzy wymieniają się na mikrofonie, odchodząc od schematu i – tak na jedno ucho – nie dzieląc się po równo czasem na bicie. Ten track to braggowy walec.

Skoro już powiedzieliśmy kilka słów o warstwie muzycznej, warto wspomnieć również o tej wizualnej. A to dlatego, że zastosowano ciekawy zabieg w teledysku. Mianowicie taki, że za mikrofonem stanęły panie, wcielając się w kolejnych raperów. Ci, którzy znają historię polskich klipów, wpadli zapewne na dalekie skojarzenie choćby z obrazkiem do Tour Of The Year. Czy słuszne – o to już trzeba pytać samych twórców.

De Nekst Best Mixtape 2: donGURALesko x VNM x Kabe x Joda – STILLO (prod. Kixnare, cuts DJ Haem)

Całość na horyzoncie

De Nekst Best Mixtape 2, który stworzyło ponad 60 artystów polskiej sceny rapowej, pojawi się w serwisach streamingowych 10 grudnia. To ostatnia szansa, by nabyć preorder, który znajdziecie w tym miejscu. Jeśli jeszcze nie wiecie, co usłyszycie w piątek – lista utworów powinna was nakierować na odpowiednie tory.

De Nekst Best Mixtape 2 – tracklista

1. INTRO (cuts DJ Ike, prod. Janga)
2. CO U CIEBIE? (Dizkret x VNM x schafter x Liroy, prod. Waco)
3. YNNI (VNM x rip scotty x Ten Typ Mes x Peja, prod. LOAA)
4. SZKLANE DOMY (W.E.N.A. x Opał x FonTam x Onar, prod. The Returners, cuts DJ Chwiał)
5. HOSTEL (VNM x Żyt Toster x Floral Bugs x PIH, prod. Nocny)
6. CHA-CHING (Miły ATZ x Abradab x Ryfa Ri x FonTam, prod. Magiera, cuts DJ Chederac)
7. STAN (Berson x VNM x Zeus x Rahim, prod. Janga)
8. SERCE (Zeamsone x Wini x Te-Tris, prod. DJ 600V)
9. IGŁY (O.S.T.R. x Fukaj x VNM x Bilon, prod. megot, cuts DJ Flip)
10. STILLO (donGURALesko x VNM x Kabe x Joda, prod. Kixnare, cuts DJ Haem)
11. WYMIANA (WdoWA x Siles x FonTam x Pono, prod. Gibbs)
12. DZIEŃ ŚWIRA (Przyłu x Żyt Toster x Łona, prod. Jajonasz, cuts DJ Hubson)
13. KUNG-FU (Bisz x FonTam x Filipek x Pyskaty, prod. Skrywa)
14. GEN-F (Verde x VNM x Milu x Vienio, prod&cuts DJ Decks)
15. ŚWIT (Vix.N x Deys x Gverilla x Jotuze, prod. Faded Dollars)
16. OUTRO (cuts DJ Ike, prod. Janga)

De Nekst Best Mixtape 2 za chwilę pojawi się u słuchaczy. Nim tak się jednak stanie – mamy kolejny barwny singiel. Projekt z rozmachem Chociaż międzypokoleniowe kooperacje nie są rzadkością w polskim rapie, można postawić tezę, że powstają one głównie w dość oczywistych stylistycznie ramach. Niby odległe od siebie roczniki się widzą, ale raczej wyimkowo. […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →