wikicommons // fot. Albin Olsson

Donatan sprzedał swoje bity za 200 tysięcy złotych


14 marca 2023

Podziel się newsem:

Ogłoszenie Donatana o ofercie sprzedaży jego bitów za astronomiczną kwotę wzbudziło ogromne kontrowersje i dyskusje w internecie. Jak twierdzi producent, produkcje zostały sprzedane.

Fortuna za bity

Temat pieniędzy w świecie producenckim od zawsze budził duże kontrowersje. Zarówno ze względu na kwoty oczekiwane i płacone za bity, jak i liczne oszustwa i kradzieże. Być może dlatego taką lawinę komentarzy wywołał post na profilu facebookowym Donatana o sprzedaży przez niego jego produkcji. Cena za cztery bity została ustawiona na poziomie…. 200 tysięcy złotych. Liczni hejterzy producenta zaczęli z niego szydzić, że jego bity nie są warte takich pieniędzy. Jednak jak on sam twierdzi, znalazła się osoba, która kupiła od niego jego produkcje. To oznacza, że możemy niedługo dostać nowe utwory na bitach Donatana. Macie podejrzeniam kim może być rzeczona „sympatyczna Pani”, która je zakupiła?

Ogłoszenie Donatana w sprawie sprzedaży bitów

Nolyrics vs Young Multi i 2115

Ostatnią głośną sprawą dotyczącą braku zapłaty za produkcje był spór między kolektywem producenckim nolyrics a Young Multim i 2115. Poważne zarzuty wobec raperów wytoczył Norbert Grzegorczyk. Członek ekipy producenckiej, który twierdzi, że raperzy dopuścili się reprodukcji ich bitu, za który nie chcieli zapłacić. Zlecili odtworzenie produkcji Albowi i Chavzowi, którzy zrobili to prawdopodobnie dużo niższym nakładem finansowym. Cała sytuacja została bardzo szybko skomentowana przez Young Multiego, który przyznał, że początkowo bit miał być wykorzystany w jego solowym numerze, a w całej aferze to nolyrics zachowali się nie w porządku, windując cenę, podczas gdy ekipa 2115 miała określony budżet przeznaczony na płytę. Więcej o całej sprawie przeczytacie tutaj.

Ogłoszenie Donatana o ofercie sprzedaży jego bitów za astronomiczną kwotę wzbudziło ogromne kontrowersje i dyskusje w internecie. Jak twierdzi producent, produkcje zostały sprzedane. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów To studio odpowiada za twoje ulubione filmy. Dlaczego A24 jest tak […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →