kadr z vloga „Proces Produkcji Pieczywa”

„Rodzinny biznes” nie do końca uczciwy? Young Multi i nolyrics w sporze o bit na płytę 2115


19 grudnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Kolektyw producencki nolyrics opublikował na swoim Instagramie wpis. Jeden z jego członków oskarża 2115 i Young Multiego o reprodukcję bitu, za który raperzy nie chcieli wcześniej zapłacić.

Nowy bit czy reprodukcja?

Czy Rodzinny Biznes został postawiony na uczciwych fundamentach? Poważne zarzuty wobec 2115 i Young Multiego wytoczył Norbert Grzegorczyk. Członek ekipy producenckiej nolyrics twierdzi, że raperzy dopuścili się reprodukcji ich bitu, za który nie chcieli zapłacić. Zlecili odtworzenie produkcji Albowi i Chavzowi, którzy zrobili to prawdopodobnie dużo niższym nakładem finansowym. Cała sytuacja została bardzo szybko skomentowana przez Young Multiego, który przyznał, że początkowo bit miał być wykorzystany w jego solowym numerze:

Dobra co to za pierdolenie, numer oryginalnie miał być moj na fame mma, ja przez moja sympatie do papablessa zleciłem mu ten placement, ostatecznie numer nie wyszedł ale moja zwrotka została i nie chciałem żeby się zmarnowała. Chłopaki (2115 red.) odezwali się w ostatnim momencie domykania płyty (wy jako profesjonaliści powinniście wiedzieć, ze są ustalone budżety na płytę) i zaproponowałem, ze wykorzystamy ten numer. Od początku bit im nie siedział w 100% ale zrobiliśmy to. W momencie kiedy dowiedzieliście się, ze placement jest większy, wywindowaliście cenę na 2x większa niż kiedy ja robiłem ten numer sam co przekroczyło budżet ustalony na płytę (dosłownie było to pare dni przed deadlinem) wiec chyba oczywiście jest to, ze z perspektywy biznesowej odda się komuś kto jest w stanie uszanować budżet i zrobić to tak samo dobrze jak i może lepiej. Bit nie jest 1:1 (no mega podobieństwo syreny na początku) i nigdy nie było mowy o reprodukcji. Bit jest w stylu Redda i rządzi się podobnymi zasadami, to tak jakby mówić ze jak dodasz dzwony to robisz reprod yeata. Alb i Cavz to bardzo dobrzy producenci i umniejszanie im bo nie maja dużych placementow jest słabe. Tyle w temacie, pozdrawiam

– komentuje Young Multi na Instagramie (pisownia oryginalna).

Co do różnic między bitami, które sugeruje Multi, członkowie nolyrics mają jednak mocne zastrzeżenia. Kontynuując spór, zamieścili na swoim Instagramie porównanie między ich wersją bitu do Teraz albo nigdy a wersją Alba i Chavza. Po czyjej stronie leży prawda? Oceńcie sami, sprawdzając obie produkcje tutaj.

Oświadczenie na profilu instagramowym nolyrics

2115 – Teraz albo nigdy feat. Young Multi prod. Alb, Chavz

2115 z własną piekarnią

W dniu premiery Rodzinnego biznesu, 16 grudnia 2022 roku, 2115 we współpracy ze Spotify otworzyli pop-up store przy Złotej 8 w Warszawie. W tymczasowej piekarni słuchacze mogli spotkać się z raperami i spędzić czas podczas wspólnego odsłuchu albumu oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia. Co więcej, poza bluzami i albumem Rodzinny Biznes w standardowej wersji, dostępne do kupienia było 5 rodzajów pieczywa. Przez cztery godziny, w których otwarta była piekarnia, zebrały się całe tłumy ludzi i dobicie się do raperów stanowiło niezwykle trudne zadanie.

Kolektyw producencki nolyrics opublikował na swoim Instagramie wpis. Jeden z jego członków oskarża 2115 i Young Multiego o reprodukcję bitu, za który raperzy nie chcieli wcześniej zapłacić. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →