fot. Universal Music Polska

Dlaczego Sting nie zaśpiewał w TVP?


31 maja 2022

Podziel się newsem:

Sting, który miał wystąpić podczas gali Wiktorów, finalnie nie pojawił się na scenie. Co było powodem rezygnacji artysty?

Sting nie dla TVP

Największa gwiazda tegorocznej gali Wiktorów Sting – finalnie nie zagrał podczas wydarzenia. Kilka dni przed planowanym występem artysta wycofał się ze swojego koncertu. Dlaczego do tego doszło?

Przeczytaj także: Sting krytykuje członkostwo w zespołach muzycznych. „To nie pozwala ci się rozwijać”

sting wiktory tvp
fot. Denise Truscello/Getty Images for Caesars Entertainment)

Początkowo mówiono o tym, że wpływ na decyzję artysty miały apele wystosowane przez Mariusza Szczygła i Macieja Stuhra.

Drogi panie Sting, prawdopodobnie nie wie pan, że występując na Gali Wiktory TVP, autoryzuje i uwiarygadnia pan telewizję, która nie ma nic wspólnego z demokratycznymi wolnymi mediami. Media mają być czwartą władzą, która patrzy na ręce rządzącym, ale Telewizja Polska jest tubą propagandową rządu. To właśnie ta telewizja popiera odebranie praw polskim kobietom i osobom LGBT. Wielu prawników śledzi ten język nienawiści, ponieważ po upadku aktualnej władzy, ludzie tworzący tę telewizję, zostaną pozwani przed sądy. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zawłaszczył publiczną telewizję i sprowadził jej programy informacyjne do roli urzędowej tablicy ogłoszeń.

– pisał Szczygieł

Po odwołaniu koncertu, swoje oświadczenie wydała także wytwórnia artysty – Universal – która pisała:

Sting nie wystąpi na gali rozdania Wiktorów 31 marca, wbrew wcześniejszym planom. Sting koncentruje się na wyczekiwanej przez fanów trasie koncertowej My Songs, przełożonej z powodu pandemii, oraz premierze singla charytatywnego Russians (Guitar/Cello Version), z którego zysk netto wesprze organizację charytatywną Help Ukraine Center. Środki zostaną przekazane poprzez niemiecką fundację charytatywną Ernsta Prosta People For Peace – Peace for People

Jak się jednak okazało, powodem odwołania spektaklu była manipulacja ze strony TVP mówiąca o tym, że Sting występując na scenie, wesprze Ukraińców.

Wytłumaczyliśmy mu, że występem na gali Wiktorów uwiarygodnia reżimową telewizję, która stała się tubą propagandową rządu. Decyzję podjął sam.

– powiedział Gazecie Wyborczej Michał Englert

Dali się zmanipulować – myśleli, że to koncert charytatywny. Byli pod wrażeniem otwartości, z jaką Polacy przyjmowali Ukraińców uciekających przed rosyjską agresją. Trudie odwiedziła potem uchodźców w Lublinie. Ale nie tylko oni chcieli się zaangażować w pomoc, także materialną. Wielu zagranicznych znajomych mnie o to pytało.

– wyjaśniła Małgorzata Szumowska

Sting – Englishman In New York, posłuchaj!

Sting, który miał wystąpić podczas gali Wiktorów, finalnie nie pojawił się na scenie. Co było powodem rezygnacji artysty? Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex Sting nie dla […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →