fot. Disney

Disney bawi się w deweloperkę. Mieszkania jak z bajki


31 marca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Disney jako deweloper? To się dzieje. Bajkowe osiedle Cotino z szeregiem atrakcji buduje się w Kalifornii. Jeden dom bezpośrednio oparty jest na projekcie ze słynnej bajki.

Disney robi parki do życia

Storyliving by Disney to projekt, który ogłoszono w zeszłym roku. Firma zapowiedziała rozwój społeczności mieszkalnych na terenie Stanów Zjednoczonych, w których fani baśni będą mogli mieszkać oraz doświadczać magii Disneya w życiu codziennym.

Społeczności są otwarte dla osób w każdym wieku, choć firma ma w planach również zamknięte osiedla dla seniorów. Poza wygodną przestrzenią do życia firma proponuje członkostwo w specjalnym klubie, który zapewnia dostęp do dodatkowych wydarzeń – spotkań z członkami obsady produkcji Disneya, wspólnych aktywności, wstępu do niektórych przestrzeni, w tym konkretnych budynków czy plaży. „Członkowie klubu naprawdę doświadczą życia w historii Disneya” – mówią przedstawiciele firmy.

fot. materiały promocyjne

Disney prezentuje Cotino

Pokazano pierwszą wizję disneyowskiego osiedla, w którym można już rezerwować miejsca. Cotino jest budowane na 618 akrach w mieście Rancho Mirage, w pobliżu miejsca, w którym założyciel firmy Walt Disney Co. miał kiedyś dom. „W pewnym sensie podążamy tutaj śladami Walta. Te same rzeczy, które inspirowały go lata temu, inspirują nas dzisiaj. Ten obszar ma w sobie prawdziwą energię i widać, dlaczego Walt go pokochał” – tłumaczy firma.

fot. materiały promocyjne

Osiedle oferuje około 1,9 tys. mieszkań. Sprzedaż ma się rozpocząć się jeszcze w 2023 roku, a pierwsze domy mają być gotowe w 2024 roku.

Dom z Iniemamocnych 2 na sprzedaż

Wśród budynków otwartych dla społeczności Cotino jest Parr House. Przestrzeń została stworzona na podstawie wystroju i klimatu filmu Disneya i Pixara, Iniemamocni 2. To dom głównych bohaterów animacji, który pod koniec pierwszej części został zniszczony, a w drugiej zachwycał nowoczesnością i dostosowaniem do superbohaterów. To prawdziwy smaczek dla fanów. W głównym pokoju umieszczono pokój zabaw z kamiennym kominkiem w środku i na zewnątrz. Ma pięć sypialni, pracownię artystyczną, kuchnię, jadalnię i salę konferencyjną.

Disney jako deweloper? To się dzieje. Bajkowe osiedle Cotino z szeregiem atrakcji buduje się w Kalifornii. Jeden dom bezpośrednio oparty jest na projekcie ze słynnej bajki. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. A […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →