fot. materiały prasowe

Dirar Kalash zagra darmowy koncert w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski


22 lipca 2021

Podziel się newsem:

Dirar Kalash to palestyński artysta, doskonale znany polskiej publiczności. Muzyk miał okazję występować m.in. na krakowskim festiwalu Unsound. Tym razem zagra specjalny koncert w Warszawie, połączony z wernisażem wystawy Codzienne formy oporu.

Dirar Kalash – natchniony instrumentalista

Muzyk jest artystą, który bardzo dużą wagę w swojej twórczości przykłada do samego dźwięku oraz sposobu jego wydobywania. Sporo eksperymentuje, praktykując rozmaite sposoby komponowania, improwizacji oraz maestrii instrumentalnej. Dirar Kalash pochodzi z Palestyny, co również znajduje odbicie w jego twórczości. Muzyka, którą tworzy nie jest prosta i nosi w sobie zalążki interdyscyplinarności, połączenia dźwięku wraz z teorią.

Przeczytaj: Unsound Festival 2021. Znamy pierwszych wykonawców

Dirar Kalash zamek ujazdowski koncert
fot. materiały prasowe

Artysta już w tę sobotę, 24 lipca zagra wyjątkowy koncert w Warszawie, w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednakże należy liczyć się z ograniczoną ilością miejsc. Spektakl rozpocznie się o godzinie 21.00 – organizatorzy zachęcają do wcześniejszego przybycia. Muzyk popisze się wirtuozerią i da szczególny, klimatyczny solowy koncert gitarowy.

Dirar Kalash – breath and a fist of fire

Codzienne formy oporu w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Koncert artysty będzie towarzyszyć wernisażowi wystawy zatytułowanej Codzienne formy oporu. Będzie ona poświęcona radzeniu sobie z ciężarem okoliczności takich, jak konflikty zbrojne lub katastrofy ekologiczne w sytuacji, gdy dotychczasowe metody nie podołały.

Opór rozumiany jest w tym projekcie jako trwanie, gościnność, praktyki pamięci. To też małe codzienne gesty i rytuały: przygotowywanie posiłków, uprawianie roślin, śpiewanie piosenek, odbudowywanie zburzonych domów.

W konsekwencji wydarzeń związanych między innymi z powstaniem w XX w. państwa Izrael i wysiedleniem tysięcy Palestyńczyków z terenów historycznej Palestyny dla jej wielu arabskich mieszkańców podstawowe prawa człowieka, takie jak posiadanie paszportu z wpisaną narodowością, a co za tym idzie, prawo do podróżowania czy dostęp do ziemi, stały się przywilejem. Dostęp do wody jest reglamentowany, a przemieszczanie się po terytoriach palestyńskich  mocno utrudnione.

Artyści biorący udział w wystawie unikają retoryki politycznej, skupiają się natomiast na pielęgnowaniu pamięci i budowaniu palestyńskiej tożsamości poprzez odwoływanie się do dawnych zwyczajów i tradycji.

Dirar Kalash to palestyński artysta, doskonale znany polskiej publiczności. Muzyk miał okazję występować m.in. na krakowskim festiwalu Unsound. Tym razem zagra specjalny koncert w Warszawie, połączony z wernisażem wystawy Codzienne formy oporu. Dirar Kalash – natchniony instrumentalista Muzyk jest artystą, który bardzo dużą wagę w swojej twórczości przykłada do samego dźwięku oraz sposobu jego wydobywania. […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Bilety na koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →