kadr z klipu do utworu „Thrill”

Tajemniczy raper rodem z Premier League. Kto kryje się pod maską i pseudonimem Dide?


20 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Ostatnio coraz większy rozgłos w Wielkiej Brytanii zdobywa zamaskowany raper Dide. Jak się okazuje, pod maską kryje się piłkarz Premier League. Nikt nie zna jednak jego tożsamości.

Tajemnicza postać

Chowanie twarzy za maską to w przypadku raperów praktyka, którą obserwowaliśmy niejednokrotnie. Najsłynniejszym przykładem w historii jest nieżyjący już MF Doom. W jego przypadku był to przede wszystkim element kreacji scenicznej. Ostatnio dość duży rozgłos zyskuje Dide, jest to kolejny zamaskowany raper. Co jednak wyjątkowo ciekawe w jego wypadku, jeśli wierzyć opisom pod utworami, pod maską kryje się twarz jednego z piłkarzy Premier League, najwyższej piłkarskiej klasy rozgrywkowej w Anglii. Kim jest Dide? Dużo osób wskazywało, że może to być iworyjski zawodnik Crystal Palace, Wilfried Zaha, jednak nowa teoria sugeruje napastnika londyńskiego Arsenalu, Eddiego Nketiaha. Teoria ta ma poparcie również w pseudonimie rapera. Z liter imienia Eddie można ułożyć ksywkę Dide pomijając jedno „e”. Prawdopodobnie niedługo poznamy tożsamość rapera, więc pozostaje poczekać na oficjalne potwierdzenie. Jak oceniacie umiejętności tajemniczego piłkarza?

Dide – Thrill

Rapujący piłkarze

Dide nie jest jedynym piłkarzem, który próbował swoich sił w rapie. Wystarczy przypomnieć holenderskiego napastnika Atletico Madryt, Memphisa Depaya, który pod swoim nazwiskiem wydał w 2020 roku debiutancki album zatytułowany Heavy Stepper. Nie jest to jednak jego ostatnie słowo. W lutym tego roku ukazał się jego najnowszy singiel Asem Beba.

W kwestii rapujących piłkarzy wystarczy przypomnieć także pewien sympatyczny polski akcent. W 1998 roku z inicjatywy Marka Sierockiego powstał utwór Bez nienawiści, w którym piłkarze wcielili się w rolę raperów, a tekst był apelem o zaprzestanie agresywnych zachowań i wulgarnych przyśpiewek na trybunach i poza nimi. Jesteście ciekawi, jak za mikrofonem poradzili sobie między innymi bracia Żewłakow, Marek Citko czy Artur Wichniarek? Sprawdźcie Bez nienawiści

Ostatnio coraz większy rozgłos w Wielkiej Brytanii zdobywa zamaskowany raper Dide. Jak się okazuje, pod maską kryje się piłkarz Premier League. Nikt nie zna jednak jego tożsamości. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →