fot. materiały promocyjne

Dexter” powraca. Spin-offy pogłębią historię mordercy


07 lutego 2023

Podziel się newsem:

Telewizja Showtime potwierdza – dowiemy się więcej na temat życia Dextera Morgana. Prequel skupi się na młodości bohatera i opowie o początkach jego morderczych fascynacji. W kolejnym spin-ofie poznamy również kontynuację historii jego syna.

Krwawa historia Dextera Morgana

Ponad 16 lat temu zadebiutował serial kryminalny Dexter. Teraz telewizja Showtime zapowiada kolejne spin-offy produkcjiDexter: Origins oraz kontynuację Dexter: New Blood.

Fabuła oryginalnej serii skupia się na życiu antybohatera – nieoczywistego mordercy z Miami. Michael C. Hall wciela się w rolę technika kryminalistyki Dextera Morgana, pracującego dla wydziału lokalnej policji, Miami Metro Police Department. Bohater za dnia analizuje próbki krwi z miejsca zbrodni, a po godzinach funkcjonuje jako seryjny morderca. Gęsta fabuła produkcji Showtime zaangażowała miliony widzów. Był to jeden z najchętniej oglądanych seriali pierwszej dekady XXI wieku.

Micheal C. Hall powróci jako Dexter
Michael C. Hall jako tytułowy morderca / materiały promocyjne

Pomimo entuzjazmu początkowymi sezonami, finał historii antybohatera został oceniony jako jeden z najgorszych w historii amerykańskiej telewizji. Showrunner pierwszych sezonów produkcji Clyde Phillips chciał naprawić błąd twórców – w 2021 roku zaprezentował miniserial Dexter: New Blood, który domykał historię głównego bohatera. O czym będą kolejne spin-offy?

Dexter: Origins skupi się na młodości Morgana

Zapowiedziany spin-off serialu pokaże, jak wyglądała młodość Dextera Morgana. Zobaczymy go tuż po ukończeniu college’u, na początku jego pracy dla miamskiej policji. To pogłębienie historii z oryginalnego serialu. Dowiadujemy się tam, że tytułowy morderca ma tak silną potrzebę zabijania z powodu traumy, której doświadczył jako dziecko – widział, jak jego matka zabijana jest piłą łańcuchową. Policjant z Miami, który go adoptował, zauważył jego patologiczne żądze i postanowił go „odpowiednio wychować”. Podsunął mu pomysł, by zabijać wyłącznie brutalnych przestępców, czyniąc z niego mściwego seryjnego mordercę w robinhoodowskim klimacie.

Showtime zapowiedział również nową wersję Dexter: New Blood, która rozwinie historię syna głównego bohatera, Harrisona. Będzie musiał mierzyć się z podobnymi wyzwaniami, co jego ojciec – chęcią zabijania. Jak sobie z tym poradzi? Dowiemy się niedługo. Nieznane są jeszcze szczegóły dotyczące premiery.

Zwiastun serialu

Telewizja Showtime potwierdza – dowiemy się więcej na temat życia Dextera Morgana. Prequel skupi się na młodości bohatera i opowie o początkach jego morderczych fascynacji. W kolejnym spin-ofie poznamy również kontynuację historii jego syna. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich raperów […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →