fot. Anton Corbijn

Depeche Mode zagra kolejny koncert w Polsce! Tym razem nie będzie to Stadion Narodowy


17 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Zespół Depeche Mode ogłosił drugi koncert w Polsce, który zagra w ramach przyszłorocznej trasy koncertowej promującej płytę Memento Mori. Gdzie i kiedy wystąpią Brytyjczycy?

Memento Mori: nowa płyta i nowa trasa koncertowa

Ta informacja z pewnością ucieszy fanów Depeche Mode i po raz kolejny podniesie ich odrobinę na duchu po śmierci Andy’ego Fletchera. Po miesiącach plotek i spekulacji zespół ogłosił: będzie nowa płyta oraz kolejna trasa koncertowa. Piętnasty studyjny krążek Brytyjczyków nosi tytuł Memento Mori. Po odejściu Fletchera, Martin Gore i Dave Gahan zdecydowali się działać w duecie. To z kolei zasiało w fanach nieco wątpliwości: czy jest sens? Czy taka forma się przyjmie? Odpowiedzi na te pytania przyjdą już za jakiś czas.

Rozpoczęliśmy pracę nad tym projektem na początku pandemii, a jego tematyka była bezpośrednio inspirowana tamtym czasem. Po odejściu Fletcha postanowiliśmy kontynuować, ponieważ jesteśmy pewni, że tego właśnie by chciał, a projekt nabrał jeszcze większego znaczenia

– komentuje Martin Gore.

Daty premiery Memento Mori jeszcze nie znamy, ale znamy już daty koncertów, które Depeche Mode zagra w ramach promocji tej płyty. W rozkładzie jazdy widniała jak dotąd słodko-gorzka wiadomość dla fanów z Polski: zespół, owszem, przyjedzie do naszego kraju, ale da występ na Stadionie Narodowym w Warszawie. A ten, ze względu na swoją specyficzną konstrukcję, znany jest fanom muzyki z nie najlepszych wrażeń akustycznych. Kilkanaście dni po ogłoszeniu trasy koncertowej polscy fani mogą mieć nieco większy powód do zadowolenia. Będzie jeszcze jeden koncert. Tym razem w innym miejscu.

Depeche Mode na kolejnym koncercie w Polsce

O nagłośnieniu na Stadionie Narodowym krąży masa historii, głównie nacechowanych negatywnie. Zespół Depeche Mode pojawi się tam 2 sierpnia 2023 roku. Już dwa dni później, 4 sierpnia 2023 roku, z pewnością ku zadowoleniu tych, którzy nie zdecydowali się jeszcze na Narodowy, Gore i Gahan wystąpią w krakowskiej Tauron Arenie. Bilety trafią do regularnej sprzedaży w środę 19 października o godzinie 10:00. Podczas trasy, zespół odwiedzi również naszych sąsiadów, grając koncerty miedzy innymi w Lipsku, Berlinie czy Pradze. Możliwości mamy zatem całkiem sporo.

Depeche Mode – Wrong

Zespół Depeche Mode ogłosił drugi koncert w Polsce, który zagra w ramach przyszłorocznej trasy koncertowej promującej płytę Memento Mori. Gdzie i kiedy wystąpią Brytyjczycy? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →