fot. materiały prasowe

Onkolog Dave’a Mustaine’a twierdzi, że jest współautorem tekstu do utworu Megadeth


13 września 2022

Podziel się newsem:

Onkolog, który leczył Dave’a Mustaine’a twierdzi, że współtworzył z liderem Megadeth tekst do utworu Dogs Of Chernobyl. Sprawdź szczegóły.

Dave Mustaine był w komitywie z własnym onkologiem

O tym, że teksty utworów są często tworzone przez bardzo wiele osób, wiadomo nie od dziś. Dotyczy to głównie muzyki pop, ale podobne sytuacje mają miejsce w zasadzie w każdym gatunku muzycznym. Ciężko jednak znaleźć ciekawszą historię współpracy niż ta, która nastąpiła przy utworze Dogs Of Chernobyl zespołu Megadeth. Dave’a Mustaine’a w procesie wymyślania tekstu wspierał bowiem podobno… jego własny onkolog. Dr Anthony J. Cmelak twierdzi, że wokalista i gitarzysta legendarnego trashmetalowego zespołu korzystał z jego fachowej wiedzy dotyczącej promieniowania i jego efektów:

Dave Mustaine potrzebował fachowej terminologii na temat tego, jak zmienią się twoje funkcje życiowe po narażeniu ciała na ogromne dawki promieniowania

– dr Anthony J. Cmelak dla The Tennessean.

Warto przypomnieć, że w 2019 roku u gitarzysty Megadeth i zarazem byłego członka Metalliki zdiagnozowano raka krtani, którego oficjalnie pokonał w lutym tego roku, odbywając po drodze 51 zabiegów radiacyjnych i 9 sesji chemioterapii.

Megadeth – Dogs Of Chernobyl

Megadeth znowu w studiu

Co zrobił Dave Mustaine po ostatecznym pokonaniu choroby? Od razu ruszył do studia. Efektem tego jest szesnasty studyjny album Megadeth zatytułowany The Sick, the Dying… and the Dead!, który zadebiutował na trzecim miejscu amerykańskiego zestawienia Billboard 200, osiągając „jedynkę” w Finlandii oraz Szwecji, a także we wszystkich zestawieniach sprzedażowych skupionych na muzyce gitarowej. Płyta spotkała się także z dobrym odbiorem krytyków. Na portalu Metacritic otrzymała notę 79 na 100 możliwych do zdobycia punktów.

Onkolog, który leczył Dave’a Mustaine’a twierdzi, że współtworzył z liderem Megadeth tekst do utworu Dogs Of Chernobyl. Sprawdź szczegóły. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →