materiały promocyjne fot. Sky

Daniel Radcliffe producentem wykonawczym filmu o swoim byłym dublerze


24 października 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Daniel Radcliffe został producentem wykonawczym filmu dokumentalnego o swoim byłym dublerze kaskaderskim, który został sparaliżowany w wyniku wypadku na planie Harry’ego Pottera.

Niezwykła historia dublera

Seria filmów o Harrym Potterze ma miliony fanów na całym świecie, jednak wielu z nich nie słyszało o historii dublera i kaskadera, który zastępował na planie Daniela Radcliffe’a. David Holmes, bo tak nazywa się dubler, pracował przy filmie Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I. Podczas kręcenia jednej ze scen doszło do zaplanowanej eksplozji, która poderwała Holmesa w powietrze, a potem rzuciła nim o ziemię. Uderzenie było tak silne, że naruszyło jego kręgosłup. Od tamtego momentu mężczyzna jest sparaliżowany od klatki piersiowej w dół.

Teraz Sky i HBO Documentary Films postanowili stworzyć film dokumentalny o Holmesie, zatytułowany David Holmes: The Boy Who Lived. Ma on zawierać zakulisowe materiały z jego pracy kaskaderskiej, obecnego życia oraz osobiste wywiady z nim, jego przyjaciółmi, rodziną i byłą ekipą, w tym Danielem Radcliffem.

Co ciekawe, odtwórca głównej roli w serii filmów o Harrym Potterze nawiązał szczególną więź ze swoim dublerem. Do końca 2022 roku panowie prowadzili nawet wspólny podcast The Cunning Stunts. Teraz Daniel Radcliffe został jednym z producentów wykonawczych filmu David Holmes: The Boy Who Lived. Dokument trafi 13 listopada na HBO w Wielkiej Brytanii. Nie wiemy jednak, kiedy i czy produkcja zadebiutuje w Polsce.

Trailer filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I

Daniel Radcliffe został producentem wykonawczym filmu dokumentalnego o swoim byłym dublerze kaskaderskim, który został sparaliżowany w wyniku wypadku na planie Harry’ego Pottera. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Niezwykła historia dublera […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →