kadr ze zwiastuna filmu „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”

Nie tylko Rihanna. Kogo jeszcze usłyszymy na płycie inspirowanej filmem „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”?


03 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Podobnie jak w przypadku pierwszej części, Marvel Studios zaprosiło artystów na płytę inspirowaną filmem Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu. Na albumie usłyszymy między innymi Rihannę, Stormzy’ego i Future’a.

Kolejny film, kolejna płyta

Marvel Studios kontynuuje strategię dotyczącą Czarnej Pantery, zapoczątkowaną pierwszym filmem o królu Wakandy. Wraz z premierą produkcji ukazała się płyta inspirowana tym obrazem, a piosenki mogliśmy usłyszeć także w samym filmie. Na krążku znaleźli się wówczas między innymi Kendrick Lamar, The Weeknd, Vince Staples, SZA, Jorja Smith, Jay Rock i James Blake. O tym, że w nadchodzącej produkcji usłyszymy Rihannę, wiemy już od kilkunastu dni. Artystka wydała pierwszy z dwóch utworów, które pojawią się w kolejnej odsłonie Kinowego Uniwersum Marvela. Studio podzieliło się pełną listą piosenek i wykonawców z płyty inspirowanej filmem Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu. Tym razem postawiono na artystów pochodzących z Afryki oraz Ameryki Środkowej i Południowej. Nie powinno to dziwić, gdyż jedną z osi produkcji będzie konflikt pomiędzy Wakandą a podwodnym królestwem Talokan, inspirowanym cywilizacjami Ameryki Środkowej i Południowej.

Nie tylko Rihanna. Kogo jeszcze usłyszymy na płycie inspirowanej filmem „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”?
okładka płyty inspirowanej filmem Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu

Cała ścieżka dźwiękowa została wyprodukowana przez szwedzkiego kompozytora, Ludwiga Göranssona, który zebrał artystów, a także zagłębił się w muzykę nigeryjskich plemion i środkowoamerykańskich cywilizacji. Kompozytor dodatkowo wykorzystał instrumenty używane przez rdzenne plemiona z tych terenów. Tracklista płyty inspirowanej nową Czarną Panterą prezentuje się następująco:

 1. Rihanna Lift Me Up
 2. DBN Gogo, Sino Msolo, Kamo Mphela, Young Stunna & Busiswa Love & Loyalty (Believe)
 3. Burna BoyAlone
 4. Tems No Woman, No Cry
 5. Vivir Quintana & Mare AdvertenciaÁrboles Bajo el Mar
 6. Foudeqush & Ludwig GöranssonCon la Brisa
 7. Snow tha Product La Vida ft. E-40
 8. Stormzy Interlude
 9. Fireboy DML Coming Back from You
 10. Tobe Nwigwe & Fat Nwigwe They Want It, but No Performed
 11. ADN Maya Colectivo: Pat Boy, Yaalen K’uj, All Mayan Winik Laayli’ kuxa’ano’one
 12. OG Dayv Limoncello ft. Future
 13. Ckay Anya Mmiri ft. PinkPantheress
 14. Bloody CivilianWake Up ft. Rema
 15. Alemán Pantera ft. Rema
 16. DBN Gogo, Sino Msolo, Kamo Mphela, Young Stunna & Busiswa Jele
 17. Blue RojoInframundo
 18. Calle x Vida & Foudeqush No Digas Mi Nombre
 19. Guadalupe de Jesús Chan Poot Mi Pueblo

Premiera płyty już jutro, 4 listopada.

Rihanna – Lift Me Up

Kim jest nowa Czarna Pantera?

W filmie Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu, królowa Ramonda, księżniczka Shuri oraz przywódcy plemion Wakandy jednoczą się po śmierci króla T’Challi w obliczu zagrożenia, jakie niesie ze sobą podwodne królestwo Talokan, na którego czele stoi Namor. W obsadzie znaleźli się Letitia Wright, Angela Bassett, Winston Duke, Lupitia Nyong’o, Danai Gurira, Dominique Thorne, Martin Freeman i Tenoch Huerta. Obraz Ryana Cooglera wejdzie do kin 11 listopada.

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu – zwiastun

Podobnie jak w przypadku pierwszej części, Marvel Studios zaprosiło artystów na płytę inspirowaną filmem Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu. Na albumie usłyszymy między innymi Rihannę, Stormzy’ego i Future’a. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →