Nowy klip Coals, czyli jak techno łagodzi obyczaje – nawet na śląskim blokowisku


01 grudnia 2016

Obserwuj nas na instagramie:

Coals opublikowali hipnozyzujący teledysk w klasycznych telewizyjnych proporcjach 4:3, którego akcja dzieje się pośród śląskich bloków w 2000 roku. Zobaczcie!

Teledysk promuje pierwszy singiel z płyty, która ukaże się w przyszłym roku, a jej tematem przewodnim będzie dzieciństwo. “Rave’03” to efekt współpracy Coals z poznańskim twórcą Bobkovskim.

Akcja klipu toczy się około 2000 roku na Śląsku wśród blokowisk i familoków. Głównym bohaterem jest Błażej, samotny i trochę nieporadny chłopak. Jego otoczenie Błażeja składa się z lokalnych dzieciaków i grupki złowrogiej młodzieży w dresach, częstych gości imprez rave. Młodzież pod przewodnictwem groźnego Seby zaczepia Błażeja i dokucza mu, aż w końcu okazuje się, że techno łagodzi obyczaje.

– Teledysk to powrót do naszego dzieciństwa, wspomnienie blokowisk, pierwszych dźwięków techno, mody na dresy i kaset VHS. Choć brzmienie piosenki “Rave03′” wykazuje powagę, myślę, że warto spojrzeć na nią z lekkim przymrużeniem oka. Niech każdy odkryje w klipie to co chce – samotny taniec miłośnika techno, tęsknotę za dawnymi czasami czy po prostu trudne do zdefiniowania emocje i obrazy – mówi Kasia z Coals.

Za mix i mastering utworu odpowiada Marcin Cichy, znany z projektu nu jazzowego Skalpel. Piosenka została zagrana podczas sesji dla KEXP w ramach tegorocznej edycji festiwalu Iceland Airwaves w Reykiaviku.

Sprawdź także:
Pegasus i gumy Turbo. Rebeka i Ted Nemeth o dorastaniu w latach 90.

Coals opublikowali hipnozyzujący teledysk w klasycznych telewizyjnych proporcjach 4:3, którego akcja dzieje się pośród śląskich bloków w 2000 roku. Zobaczcie! Teledysk promuje pierwszy singiel z płyty, która ukaże się w przyszłym roku, a jej tematem przewodnim będzie dzieciństwo. “Rave’03” to efekt współpracy Coals z poznańskim twórcą Bobkovskim. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →