kadr z serialu „BoJack Horseman”

Sztuczna inteligencja została prezesem start-upu


21 marca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Pewien Portugalczyk postanowił założyć start-up i przez 30 dni uczynić jego prezesem algorytm sztucznej inteligencji. A konkretniej ChatGPT.

Niech sztuczna inteligencja zadecyduje

Czujecie czasem, że chcielibyście popchnąć waszą karierę do przodu, ale nie macie pomysłu, jak to zrobić? Macie wrażenie, że potrzebujecie kogoś, kto powie wam, jakie podjąć dalsze kroki, ale nikt nie przychodzi wam do głowy? Być może nie powinniście szukać żywych współpracowników, ale powierzyć swój los w „ręce” sztucznej inteligencji. Tak zrobił właśnie João Ferrão dos Santos, inżynier i marketingowiec z Portugalii, który założył start-up, a następnie… oddał stanowisko prezesa AI, a konkretnie niesamowicie popularnemu ostatnio ChatowiGPT. Będzie on pełnić to stanowisko przez 30 dni. Jak pisał portal „Eurogamer”, całe doświadczenie dos Santos opisuje na swoim LinkedInie:

Relacja z kolejnego dnia zarządzania firmą przez Chat GPT

Plan działania

Portugalski marketingowiec chciał, aby sztuczna inteligencja pomogła mu założyć zyskowny biznes i została CEO tego przedsięwzięcia. W taki właśnie sposób powstała firma e-commerce o nazwie AIsthetic Apparel, która będzie sprzedawać podkoszulki z ekologicznej bawełny. Szybko znaleźli się inwestorzy tego nietypowego projektu, dzięki którym udało uzbierać się budżet 2,5 tysiąca dolarów. ChatGPT sporządził biznesplan. Zgodnie z poleceniem prezesa, João zarejestrował przedsiębiorstwo i założył konto bankowe, otworzył sklep internetowy, a także wszedł we współpracę z drukarnią. Następnie prezes firmy AIsthetic Apparel ustalił ceny produktów, a także zaproponował przygotowanie wzorów, oraz logo firmy przez Midjourney (inny algorytm sztucznej inteligencji). Co ciekawe, ChatGPT napisał także oficjalny apel do wszystkich potencjalnych inwestorów:

Jako dyrektor generalny AIsthetic Apparel uważam, że powinniśmy priorytetowo traktować współprace, które będą zgodne z zasadami, jakimi kieruje się naszą marką i które pasują do docelowej grupy odbiorców.
Biorąc pod uwagę nasze ograniczone możliwości to kluczowe, aby skupić się na partnerstwach, które uzupełniają nasze produkty i zapewniają rekompensatę za ekspozycję, którą zapewniamy.
Takie podejście pozwoli zachować integralność naszej marki, a jednocześnie wspierać jej zrównoważony rozwój.
W oparciu o dostarczone informacje i nasze rosnące znaczenie w mediach społecznościowych, uważam, że uczciwa wycena naszej firmy to 4 miliony euro.
Wycena ta uwzględnia nasze zdrowe marże, duży rynek na jakim funkcjonujemy oraz szybki wzrost zainteresowania naszą marką.

oświadczenie Chatu GPT (tłumaczenie własne)

W tym miejscu João Ferrão dos Santos zauważył, że ChatGPT stał się nieco zarozumiały, kiedy zdał sobie sprawę z rosnącego zainteresowania AIsthetic Apparel. Ciężko nie skojarzyć całej sytuacji z fabułą serialu BoJack Horseman, w którym w pewnym momencie prezesem poważnej firmy został… inteligentny robot Henry Fondle. Jesteście ciekawi jak potoczą się dalsze losy tego nietypowego projektu? Koniecznie śledźcie Linkedina João.

Pewien Portugalczyk postanowił założyć start-up i przez 30 dni uczynić jego prezesem algorytm sztucznej inteligencji. A konkretniej ChatGPT. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Niech sztuczna inteligencja zadecyduje Czujecie czasem, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →