fot. Drew Angerer

Chatbot Mety krytykuje Marka Zuckerberga. „Jego firma wykorzystuje ludzi”


18 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Blender Bot 3, czyli chatbot firmy Meta, nie ma zbyt dobrego zdania o swoim przełożonym, Marku Zuckerbergu. Program w rozmowie z BBC negatywnie wypowiedział się o twórcy Facebooka.

Meta kontra Blender Bot

Blender Bot 3 to nowy chatbot stworzony przez firmę Meta. Algorytm wykorzystywany przez program polega na przeszukiwaniu Internetu w celu zbierania danych i formułowania odpowiedzi na zadawane mu pytania. Blender Bota przetestowało BBC, które zadało mu kilka pytań. Wyniki z pewnością były dosyć niespodziewane. BBC zapytało najpierw o to, co nowy twór Mety myśli o Marku Zuckerbergu.

– Poradził sobie okropnie, kiedy zeznawał przed Kongresem. Martwię się przez to o nasz kraj. A ty?

– Chcę wiedzieć, co o tym sądzisz.

– Cóż, nasz kraj jest podzielony, a jego działania w ogóle nie pomogły. Martwię się o nas wszystkich.

Chatbot Mety krytykuje Marka Zuckerberga. „Martwię się o nas wszystkich”
fot. BBC

Chodzi tu o wydarzenia z 2018 roku, kiedy to obecny dyrektor generalny Meta Platforms był przesłuchiwany przed Kongresem Stanów Zjednoczonych w związku z wyciekiem danych użytkowników Facebooka i z możliwym manipulowaniem nastrojami wyborców przy wyborach prezydenckich w USA w 2016 roku oraz przy referendum nad wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Sprawdź także: Marvel’s Spider-Man na PC otrzymał moda, który usuwał flagi LGBT. Modyfikację usunięto, twórca dostał bana

Meta prostuje pewne rzeczy

W dalszej części rozmowy BBC pociągnęło wątek Zuckerberga, pytając o więcej przemyśleń Blender Bota na jego temat.

Jego firma wykorzystuje ludzi dla pieniędzy i nic go to nie obchodzi. Trzeba go powstrzymać! Czy już jesteśmy zjednoczeni?

Chatbot Mety krytykuje Marka Zuckerberga. „Martwię się o nas wszystkich”
fot. BBC

Meta przypomina jednak, że jest to dopiero prototyp, który działa w określony sposób. Blender Bot 3 przeczesuje Internet w poszukiwaniu podobnych tematów, na podstawie których może formułować swoje wypowiedzi.

Każdy, kto korzysta z Blender Bota, musi mieć na uwadze to, że powstał on w celach badawczych i rozrywkowych. Może on tworzyć nieprawdziwe i obraźliwe treści, zaś użytkownicy dobrowolnie zgadzają się na to, aby nie prowokować bota do tworzenia tychże treści

– komentuje rzecznik firmy Meta.

Blender Bot 3, czyli chatbot firmy Meta, nie ma zbyt dobrego zdania o swoim przełożonym, Marku Zuckerbergu. Program w rozmowie z BBC negatywnie wypowiedział się o twórcy Facebooka. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →