fot. materiały promocyjne

Nadchodzi album Caroline Polachek. Na nim utwór z Grimes i Dido


01 lutego 2023

Podziel się newsem:

Najnowszy krążek Caroline Polachek Desire, I Want to Turn Into You – ukaże się w walentynki. Artystka wydała nowy singiel i pokazała pełną listę utworów, na której znalazł się utwór z Grimes oraz Dido.

Drugi solowy album Caroline Polachek

Blood and Butter to kolejny singiel zapowiadający nadchodzący album Caroline Polachek. Drugie solowe wydawnictwo artystki Desire, I Want to Turn Into You wydane nakładem Perpetual Novice/The Orchard usłyszymy już 14 lutego. Przy płycie Polachek współpracowała ponownie m.in. z producentem Dannym L. Harle.

Caroline Polachek – Blood and Butter

Oczekiwania wobec albumu są spore – Polachek wysoko zawiesiła poprzeczkę świetnym debiutem Pang z 2019 roku. Gwiazda avant-popu w trakcie pracy nad nowym krążkiem miała również okazję koncertować i nagrywać z dużymi nazwiskami. Pojawiła się w singlu Charli XCX New Shapes razem z Christine and the Queens, a także w Sirens od Flume. Supportowała Duę Lipę podczas trasy koncertowej Future Nostalgia.

Caroline Polachek
fot. materiały promocyjne

Na podstawie dotychczasowych singli możemy spodziewać się brzmień z pogranicza elektro- i art-popu oraz muzyki klubowej z tropikalnymi akcentami. Tytułowe pożądanie będzie ważnym elementem klimatu Desire, I want to Turn Into You. Artystka określiła go jako „bardzo maksymalistyczny album”. Usłyszymy na nim dudy, hiszpańskie gitary (Caroline przeniosła się niedawno do Barcelony, co z pewnością zainspirowało ją też muzycznie) i bity trip-hopowe. Album miał być „bardzo uduchowiony i żywy”, by przedstawić chaotyczny czas związany z pandemią.

Na Desire… usłyszymy Grimes i Dido

Może nam wydawać się, że przewijający się temat pandemii na albumach artystów, jest już wtórny i nudny. Jednak to czas przełomowy dla wielu artystów, którzy przez wiele miesięcy nie mogli w pełni wykonywać swojej pracy, a na dodatek – tak jak my wszyscy – musieli mierzyć się z życiowymi wyzwaniami. Dla Polachek był to moment kryzysowy. Musiała pożegnać ojca w wideorozmowie, którą odbyła z nim tuż przed tym, jak zmarł na koronawirusa. Artystka dedykowała mu utwór Welcome to My Island, w którym opisuje ich skomplikowane relacje i choroby psychiczne, z którymi ojciec mierzył się długie lata.

Nie doszukujcie się jednak tekstów, które wprost opowiedzą o doświadczeniach Polachek – amerykańska piosenkarka sprawnie bawi się metaforami, a do niejednokrotnie trudnych tematów dodaje lekki pop, inspirowany hitami kobiet z lat dwutysięcznych. To właśnie dlatego na albumie usłyszymy między innymi współpracę artystki z Grimes i Dido.

Tracklista Desire, I Want To Turn Into You:

 1. Welcome To My Island
 2. Pretty In Possible
 3. Bunny Is A Rider
 4. Sunset
 5. Crude Drawing Of An Angel
 6. I Believe
 7. Fly To You (feat. Grimes and Dido)
 8. Blood And Butter
 9. Hopedrunk Everasking
 10. Butterfly Net
 11. Smoke
 12. Billions

Najnowszy krążek Caroline Polachek – Desire, I Want to Turn Into You – ukaże się w walentynki. Artystka wydała nowy singiel i pokazała pełną listę utworów, na której znalazł się utwór z Grimes oraz Dido. Zobacz także Była dzieckiem, robiono z niej kobietę. Roxie Węgiel o seksualizacji w branży 20 najciekawszych pomysłów preorderowych od polskich […]

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →