Carnival Youth na dwóch koncertach w Polsce

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Łotewskie trio Carnival Youth we wrześniu pojawi się na dwóch koncertach w Polsce. Grupa zagra 17 września w Warszawie i 25 września w Poznaniu. Pojawił się także nowy singiel - Boys Do Cry.

Łotysze z Carnival Youth to jeden z najpopularniejszych zespołów z regionu krajów bałtyckich. Ich twórczość to połączenie chwytliwych melodii i indie rockowej energii, emocjonalnie balansująca pomiędzy młodzieżową melancholią a czystą, niczym nieskrępowaną radością.

Carnival Youth – nowa płyta Good Luck

Od lat prezentują swoje umiejętności na największych showcase’owych festiwalach na całym świecie, od Stanów Zjednoczonych przez Wielką Brytanię, po Niemcy. Grali także na poznańskim Spring Breaku.

Na swoim koncie mają cztery wydawnictwa, w tym jedną EP-kę i jeden album, w całości nagrany w ojczystym języku. 16 sierpnia premierę będzie miał nowy album Carnival Youth zatytułowany Good Luck. Materiał w całości powstał w brazylijskim oddziale Red Bull Studios.

Carnival Youth – Boys Do Cry – zobacz teledysk

Dziś pojawił się nowy singiel Carnival Youth, do którego powstał także teledysk. Muzyka do utworu Boys Do Cry powstała w trakcie wędrówki młodych artystów po łotewskich wsiach, gdzie napisali większość muzyki i tekstów do nowego albumu. Teledysk został nakręcony w Siguldzie na Łotwie, a wyreżyserował go Roberts Kuļenko.

Jednym z najgorętszych tematów dzisiejszych czasów jest równość płciowa. Kim jest prawdziwy mężczyzna? Co to znaczy być kobiecą kobietą? Kiedy mężczyzna zapewni sobie bezpieczeństwo i dostatek, jedynym powodem do płaczu pozostaje… kobieta. W tym świetnie wyreżyserowanym przez Robertsa Kuļenko filmie męska emocjonalność jest podkreślona w przesadny sposób, co wpisuje się w stylistykę i tradycje filmów klasy B z lat ’70. Z kolei „women’s power”, czyli siła kobiet, jest bardzo dosłownie zobrazowana poprzez faktyczną siłę fizyczną i niezależność.

Carnival Youth w Polsce – bilety

W ramach promocji najnowszego albumu, zespół ruszy w największą w swojej karierze trasę koncertową. W jej trakcie grupa odwiedzi dwa polskie miasta. Carnival Youth zagrają 17 września w warszawskim BARdzo bardzo oraz 25 września w poznańskiej Próżności. Bilety na oba koncerty kupicie na stronie Biletomat.pl.

Przeczytajcie wywiad z Carnival Youth.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilety

Jak kupić bilet? Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.