Nowość od Carnival Youth. Posłuchaj singla “Deskop”

Obserwuj nas na instagramie:

Łotewska indie-rockowa grupa zaprezentowała kolejny singiel z nadchodzącej płyty. Album Good Luck ukaże się w sierpniu, ale znamy już trzy utwory, które się na nim pojawią.

Carnival Youth to pochodzący z Rygi zespół tworzący muzykę łączącą rockowe instrumentarium z syntezatorami. Grupa ma na swoim koncie trzy albumy studyjne. Kolejny pojawi się już niebawem.

Premiera płyty Good Luck zaplanowana jest na 16 sierpnia. Krążek powstawał w zeszłe lato w Red Bul Studios w brazylijskim Sao Paulo. Wyprodukował go Gatisa Zakisa, który już wielokrotnie współpracował z zespołem.

Album zawierać będzie 12 utworów, a promować go będzie największa do tej pory trasa koncertowa łotewskiego tria, która rozpocznie się już tej jesieni.

Tymczasem zespół podzielił się kolejnym, po Birthday i Phantom Planet, singlem zapowiadającym wydawnictwo. Do utworu Deskop powstał klip, który przenosi nas do lat 80. Za obraz odpowiedzialny jest artysta tworzący pod pseudonimem Dree.

 

„Desktop” to mieszanka wielu elementów, wynik eksperymentu. Chcieliśmy tu dodać odrobinę brazylijskiego klimatu, tworząc coś ekspresyjnego i pełnego koloru – jako, że właśnie w brazylijskim Red Bull Studios nagrywaliśmy ten album. Z początku tekst do tego utworu miał być jedynie żartem – w rezultacie wyszło pół-żartem, pół-serio, bo właściwie w każdym żarcie jest szczypta prawdy. Ta piosenka mówi o wartościach i wyzwaniach naszych czasów, kiedy to większość dnia (i nocy) potrafimy spędzić przed ekranem – mówi frontman zespołu Emils Kaupers

Łotewska indie-rockowa grupa zaprezentowała kolejny singiel z nadchodzącej płyty. Album Good Luck ukaże się w sierpniu, ale znamy już trzy utwory, które się na nim pojawią. Carnival Youth to pochodzący z Rygi zespół tworzący muzykę łączącą rockowe instrumentarium z syntezatorami. Grupa ma na swoim koncie trzy albumy studyjne. Kolejny pojawi się już niebawem. Zobacz także […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →