kadr z klipu do utworu „kraksa”

Tekst utworu Bryskiej wykorzystany w zadaniu na maturze ustnej z języka polskiego

Obserwuj nas na instagramie:

Tekst utworu Kraksa Bryskiej został wykorzystany w jednym z zadań podczas tegorocznej matury ustnej z języka polskiego.

Język młodzieżowy na przykładzie Kraksy

Ostatnio Malik Montana twierdził, że zrobił więcej dla polskiej kultury niż Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki. Cóż, śmiało można stwierdzić, że to dość kontrowersyjna teza. Ciężko jednak wyobrazić sobie, żeby jego tekst został wykorzystany do skonstruowania pytania na maturze z języka polskiego. Tym ciekawym osiągnięciem może natomiast pochwalić się Bryska. Jednym z tematów wczorajszego egzaminu ustnego z języka polskiego była analiza tekstu jej piosenki. Konkretniej chodziło o utwór Kraksa i analizę pod kątem języka młodzieżowego. Fani artystki, którzy trafili na ten temat, nie omieszkali poinformować o tym artystki, dziękując za uratowanie ich egzaminu.

Bryska – Kraksa

Bryska odniosła się oczywiście do całej sytuacji na swoim Instagramie. Artystka zaczęła się zastanawiać czy zdałaby maturę w przypadku takiego pytania. Cóż, klucze egzaminacyjne potrafią być bardzo podchwytliwe.

Post na instagramie bryskiej

Festiwalowe lato

Sukces bryskiej przyczynił się do licznych zaproszeń na festiwale. Artystka wystąpi między innymi na Juwenaliach Olsztyńskich Kortowiada 2023 obok Zalii, Enej, Mroza, Molesty, Michała Szczygła, Błażeja Króla, Ralpha Kamińskiego, White’a 2115, Okiego, Julii Rockiej, Igo, Kultu, Gibbsa i Sariusa. Ponadto będzie ją można zobaczyć także na FEST Festivalu.

Tekst utworu Kraksa Bryskiej został wykorzystany w jednym z zadań podczas tegorocznej matury ustnej z języka polskiego. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Język młodzieżowy na przykładzie Kraksy Ostatnio Malik […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →