kadr z filmu „Broad Peak”

Netflix z zakulisowymi ciekawostkami o niezwykłych warunkach kręcenia „Broad Peak”


14 września 2022

Podziel się newsem:

Netflix przygotował serię ciekawostek dotyczących filmu Broad Peak oraz roundtable z aktorami grającymi w produkcji.

Ciekawostki z planu

Już jest! Na Netflix trafił najnowszy film Leszka Dawida zatytułowany Broad Peak. Przedstawia on losy Macieja Berbeki, himalaisty, który jako pierwszy wszedł zimą na Manasalu, Czo Oju oraz tytułowe Broad Peak. Tak jak niezwykła jest historia zmarłego w 2013 roku wspinacza, tak niezwykłe były okoliczności kręcenia filmu. Kilkoma ciekawostkami zza kulis podzielił się Netflix na swoim oficjalnym polskim koncie twitterowym. Możemy się z nich dowiedzieć, że film Leszka Dawida był kręconym najwyżej nad poziomem morza (5300 m) filmem fabularnym w historii, a ekipa odnotowała temperatury rzędu -30 stopni Celsjusza! Oprócz ciekawostek tekstowych, których więcej znajdziecie tutaj, Netflix przygotował specjalny materiał, w którym o pracach nad filmem wypowiedzieli się reżyser Leszek Dawid, producent Dawid Janicki, a także aktorzy, Ireneusz Czop – wcielający się w postać Macieja Berbeki, oraz Piotr Głowacki – grający Aleksandra Lwowa.

Historie z planu Broad Peak | Netflix

Produkcja Netflixa i Złote Lwy

Po kilku dniach od netflixowej premiery Broad Peak na próżno szukać na liście najchętniej oglądanych filmów przez polskich posiadaczy tej platformy. Był on jednak jednym z kandydatów do reprezentowania Polski w przyszłorocznym konkursie rozdania Oscarów. I choć ostatecznie wybór padł na IO, Jerzego Skolimowskiego, samo rozpatrywanie w takiej kategorii filmu należy uznać za duży sukces. Prawdziwy test przyjdzie jednak podczas rozdania nagród Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie film Leszka Dawida będzie miał szansę na zgarnięcie prestiżowych Złotych Lwów. Festiwal wystartował 12 września, oficjalne wręczenie nagród odbędzie się 17 września, w sobotę.

Netflix przygotował serię ciekawostek dotyczących filmu Broad Peak oraz roundtable z aktorami grającymi w produkcji. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń w międzynarodowym cypherze Ciekawostki […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →